Audi chce konkurovať triede G s luxusným terénnym crossoverom26. Január 2023

Nová správa od Autocar naznačuje, že automobilka Audi má záujem vyjsť s oneskorenou odpoveďou na luxusné, športové autá Mercedes triedy G. Elektrický terénny automobil Audi by sa mohol postaviť do boja proti nadchádzajúcemu Mercedes EQG.

Britský časopis tvrdí, že v Audi sa chystajú schváliť do výroby elektrické, luxusné, športové auto, ktoré prejde čokoľvek. Ak dostane nový model zelenú, dobrodružné elektrické SUV bude uvedené na trh okolo roku 2027, asi tri roky po uvedení Mercedesu EQG do predaja.

Platforma škálovateľných systémov koncernu Volkswagen bola posunutá až na koniec desaťročia, takže je nepravdepodobné, že by elektrické SUV Audi s rebríkovým rámom používalo SSP. Šéf dizajnu Audi Marc Lichte povedal, že “pre takýto model je priestor”, a dodal, že “existuje potenciál, pretože existujú iba dvaja prémioví hráči”.

Očividne mal na mysli luxusné, športové autá Meredes-Benz G a Land Rover Defender, pričom ten tiež potvrdil, že v druhej polovici desaťročia vyrobí čisto elektrický derivát. Ak elektrické SUV dostane pečiatku schválenia, Lichte povedal, že nebude mať boxerský štýl: “Nebude to vyzerať ako Trieda G a nebude to vyzerať ako Defender, to vám môžem sľúbiť. Bude to niečo iné.”

Logika nám hovorí, že “niečo iné” by bolo v rovnakom duchu ako koncept Activesphere. Šéf dizajnu Audi hovorí, že jeho tím už má “konkrétne nápady, veľmi konkrétne nápady” o tom, ako by malo vyzerať robustné elektrické SUV Audi. Používanie vyhradenej platformy pre elektromobily by viedlo ku krátkym previsom, ktoré by následne zlepšili predné a zadné nájazdové uhly.

Projekt je však stále v plienkach, pretože Lichte uviedol, že je príliš predčasné hovoriť o tom, či šéfovia Audi v Nemecku schválili jeden z navrhovaných návrhov, ako by takéto luxusné, športové auto mohlo vyzerať.

zdroj: motor1.com