Jedinečná terénna pneumatika Bridgestone priamo pre Lamborghini27. Január 2023

Model Lamborghini Huracan Sterrato nie je prvým luxusným, športovým autom Lamborghini, ktoré sa vydalo do terénu. Aby sme nezabudli, Lamborghini začalo v teréne s traktormi. Lamborghini Huracan Sterrato je stvorené pre zábavu v teréne a potrebuje pneumatiky pre výkon superšportu na akomkoľvek povrchu. Talianska značka sa obrátila na Bridgestone so žiadosťou o špeciálne riešenie a výsledkom sú pneumatiky Dueler AT002.

Bridgestone a Lamborghini sa spojili, aby vytvorili túto pneumatiku, a nie je to len Dueler namontovaný na kolesách Huracan. AT002 je prvá terénna pneumatika na svete s technológiou Run-Flat, navrhnutou špeciálne pre použitie v superšportoch. Je vyrobená z patentovanej zmesi polymérov, čím vytvára novú zmes pre optimálnu priľnavosť so špeciálnym ramenom, ktoré ponúka väčšiu priľnavosť v štrku a blate. Vzor dezénu je navrhnutý pre vysokorýchlostný výkon a ovládateľnosť a zároveň ponúka pôsobivé držanie v teréne. A ak dôjde k defektu, vodič môže prejsť až 75 km pri rýchlosti 75 km/h s nulovým tlakom vzduchu v pneumatike.

To všetko sa deje pri zachovaní pneumatiky v nízkoprofilovom formáte pre luxusné, športové autá Lamborghini. AT002 sa vyrába v dvoch veľkostiach – 235/40 ZR19 vpredu a širšia pneumatika série 285 vzadu. A pre tých, ktorí hľadajú zimnú zábavu, Bridgestone dodáva Lamborghini aj sadu snehových pneumatík Blizzak LM005 v rovnakej veľkosti.

Tieto dve spoločnosti sa v minulosti spojili na Huracne, konkrétne s výbavami STO, EVO a Tecnica. Pri vývoji modelu Dueler AT002 je teraz Bridgestone exkluzívnym partnerom pre pneumatiky Lamborghini na Sterrato. Terénne Lamborghini má výkon 602 HP a dokáže dosiahnuť zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,4 sekundy, takže pneumatiky sú určite rozhodujúce pre dosiahnutie plného výkonnostného potenciálu Sterrato.

“S modelom Dueler All-Terrain AT002 vytvoril Bridgestone pneumatiku na mieru, ktorá dokonale dopĺňa vysokorýchlostný terénny koncept Lamborghini Huracan Sterrato,” povedal Steven De Bock, viceprezident Bridgestone. “Vytvorili sme pneumatiku, ktorá je rovnako funkčná pri vysokých rýchlostiach na asfalte, tak pri jazde v teréne, pičom poskytuje vysokorýchlostnú stabilitu a schopnosti v teréne, stúpa, aby splnila úplne iný súbor výziev na blate, štrku a náročných terénoch.”

zdroj: motor1.com