Jednorazové Bentley Continental GT Azure je poctou R-Type 195325. Január 2023

V roku 2022 automobilka Bentley oživila názov Azure ako nový balík so zameraním na pohodlie a luxus pre cestujúcich. Teraz značka predvádza vlastný príklad luxusného, športového auta Bentley Continental GT s týmto vybavením, ktoré vzdáva hold modelu Continental Tpyez roku 1953 v kolekcii dedičstva automobilky.

Bentley dodal tento model R Continental Dr. Rowlandovi Gueninovi zo Švajčiarska v decembri 1953. Vybavil ho exteriérom vo farbe slonoviny a červenou kabínou. Automobilka získala vozidlo v roku 2001 a obnovila ho tak, aby bolo rovnaké, ako keď kupé opustilo továreň.

Tento zladený Bentley Continental GT Azure nosí odtieň staroanglickej bielej, ktorý sa tesne zhoduje s odtieňom slonoviny na R-Type z roku 1953. Svetlé chrómované lemovanie zvýrazňuje oblasti, ako je mriežka a bočná časť vozidla. Model jazdí na 22´´ originál diskoch Bentley s čiernou leštenou povrchovou úpravou.

Kabína tohto luxusného, športového auta Bentley Continental GT Azure má skôr hnedú kožu Cricket Ball ako červené sedadlá v R-type. Obe tieto luxusné, športové autá majú drevenú dyhu Burr Walnut pokrývajúcu palubnú dosku. Pre moderné auto mu Bentley dodáva povrchovú úpravu s otvorenými pórmi, takže v klasickom vozidle je patina podobná materiálu. Pre kontrast, ďalšie kúsky obloženia sú austrálska rovná dyha s vložkou z krušpánu a zlatým prekrytím. Silueta R-Type Continental je na prahových lištách.

Balík Azure obsahuje pomerne veľa vybavenia. Špecifikácia komfortu predných sedadiel pridáva masážne sedadlá so šiestimi programovateľnými nastaveniami. Auto tiež dostane systém Bentley Dynamic Ride s aktívnymi tyčami proti prevráteniu, ktoré chránia auto pred nakláňaním v zákrutách. Touring Specification obsahuje adaptívny tempomat, asistenta udržiavania v jazdnom pruhu, asistenta premávky a infračervené kamery na identifikáciu chodcov, cyklistov alebo zvierat, ktoré sú mimo lúča svetlometov. K dispozícii je tiež head-up displej.

Tento vlastný Bentley Continental GT Azure bude súčasťou britskej flotily Bentley. R-Type Continental debutoval v roku 1952. Model mal pod kapotou 4,6-litrový radový šesťvalec s výkonom 153 HP. Prototypu sa podarilo prejsť na pretekárskej dráhe Montlhèry neďaleko Paríža v priemere 191,1 km/h počas piatich kôl. To z neho urobilo jedno z najrýchlejších štvormiestnych vozidiel, ktoré si človek mohol v tom čase kúpiť. Bentley z nich vyrobilo 208 kusov, keď sa výroba skončila v roku 1955.

zdroj: motor1.com