Nové Audi A4 dostane vylepšené benzínové/dieselové motory9. Október 2021

audi-logoŠéf technického vývoja Audi Oliver Hoffman potvrdil, že nová generácia Audi A4 bude jazdiť na platforme MLB. Znamená to, že luxusné, športové autá Audi A4 budú poháňané novou generáciou spaľovacích motorov. Keď šéf Audi Markus Duesmann na začiatku roka priznal, že vývoj spaľovacích motorov skončil, v skutočnosti to znamená, že nové Audi dostane posledné motory vytvorené v Ingolstadte.

Audi už oznámilo, že jej posledné, luxusné, športové auto poháňané spaľovacím motorom príde v roku 2025, pričom jeho životný cyklus bude trvať až do roku 2033. Hoffman k tomu dodáva: ´´Niektoré modelové rady prídu skôr ako v roku 2025.´´Pravdepodobne pôjde o luxusné, športové autá Audi A6, ktoré budú v predaji veľa rokov, až dokedy ich nenahradia elektrické verzie.

Hoffman tiež hovorí, že nové benzínové a dieselové motory budú to najlepšie, čo doteraz na trh uviedli. Nové motory prinesú aj určitú formu elektrifikácie, aby splnili prísne emisné normy. U bežných modelov sa dá očakávať 48 voltový mild-hybrid systém a u plug-in hybridov väčšia batéria vzadu.

Šéf technického vývoja Audi nevylúčil možnosť elektrifikácie Audi A4, ale nie na platforme MLB. Miesto toho by mohla byť elektrická verzia postavená na platforme PPE, ktorú Audi vyvíja spolu s Porsche. Táto nová platforma bude debutovať budúci rok, kedy na nej prídu nové, elektrické, luxusné, športové autá Porsche Macan a neskôr aj Audi Q6 E-Tron.

Luxusné, športové autá Audi A4 a tiež Audi A6 budú v predaji, v súlade s vyhlásením šéfa Audi Markusa Duesmanna, až do konca desaťročia.

zdroj: motor1.com