Mercedes rozširuje program úprav Manufaktur na ďalšie vozidlá10. Október 2021

Mercedes-Benz predstavil program úprav Manufaktur pre Mercedes-Benz G pred dvoma rokmi, pričom teraz podobnú šancu dostávajú aj ďalšie luxusné, športové autá Mercedes-Benz. Konkrétne ide o Mercedes-Benz S Long, Maybach, Mercedes-AMG GT a Mercedes-Benz CLS.

Divízia Manufaktur dokáže inštalovať na tieto luxusné, športové autá rôzne úpravy, ako napr. použiť rôzne ikonické farby exteriéru. Svoj Mercedes-Benz S Long teda môžete dostať v grafitovej, olivovej alebo modrej vintage farbe.

Úprava Manufaktru sa nevyhýba ani interiéru, kde tieto luxusné, športové autá môžu byť vybavené efektnou kožou Nappa s kontrastnými farebnými kombináciami, vrátane bielo- čiernej alebo neobvyklej žlto- čiernej, ktorá bola ponúkaná na Mercedesoch S do roku 2012. Je možné kombinovať množstvo rôznych odtieňov v závislosti na referenciách, napr. orieškovo hnedá spolu s čiernou alebo jachtárska modrá s čiernou.

Za príplatok je možné luxusné, športové autá Mercedes-Benz vybaviť aj vankúšikmi dokončenými v rovnakej farbe ako sedadlo, ozdobenými logom. Okázalejší vzhľad zaistí aj logo zo zlata prípadne platiny. Prispôsobiť je možné aj volant, ktorý bude ladiť dvernými časťami, spodnou časťou palubnej dosky a lakťovou opierkou.

Aby bolo jasné, že sa nejedná o ´´bežné´´ luxusné, športové auto Mercedes-Benz, pri otvorení dverí sa rozsvieti animovaný vzor loga Mercedes alebo Maybach. Dá sa predpokladať, že čoskoro budú možnosti divízie Manufaktur k dispozícii aj pre luxusné, športové autá Mercedes- Maybach GLS alebo elektrický SUV EQS.

zdroj: motor1.com