Výroba Mercedes-AMG GT skončí údajné už v decembri11. Október 2021

Správa Motor.es hovorí, že luxusné, športové autá Mercedes-AMG GT ukončia výrobu už tento rok v decembri. Nebolo by to až tak prekvapivé, keďže Mercedes-Benz už v polovici roka 2020 predstavil vrcholnú verziu Black Series, ktorá vždy avizuje koniec životného cyklu.

V skutočnosti magazín hovorí, že Mercedes-Benz už neprijíma objednávky na verzie coupe, keďže všetky tieto luxusné, športové autá, ktoré budú postavené do konca roka, predstavujú nevyriadené objednávky. Rovnaká situácia je aj u verzie roadster, ktorá by mala v decembri skončiť. Miesto tohto modelu uvedie Mercedes-Benz do predaja luxusné, športové autá Mercedes-Benz SL, ktoré boli vyvinuté priamo AMG.

Na svetlo sa dostáva jedná otázka, bude Mercedes-Benz ponúkať ďalšie kupé? Vo videu, ktoré pred niekoľkými rokmi zverejnil Mercedes, navštívil šampión F1 Lewis Hamilton dizajnové centrum v nemeckom Singelfingene, kde si mohol pozrieť hlinený model luxusného, športového auta verzie kupé. Natrvalo dlho a média začali špekulovať, že ide o ranný pohľad na nové, luxusné, športové autá Mercedes-AMG GT.

Je pritom veľmi pravdepodobné, že okrem nového roadsteru Mercedes-Benz SL bude existovať aj nejaké luxusné, športové auto Mercedes-Benz verzie kupé. Zatiaľ sa neobjavili žiadne špionážne fotografie maskovanej verzie, čo dáva znamenie, že produkčná verzia by do predaja nemal prísť skôr ako v roku 2023.

zdroj: motor1.com