Pre Volkswagen nie je pickup v USA prioritou20. November 2022

Návrat do segmentu pickupov v Severnej Amerike, po desiatkach rokov prestávky, nie je pre automobilku Volkswagen prioritou. Niektorí vedúci predstavitelia Volkswagenu v USA si uvedomujú, že zákazníci chcú aj model pickup, každopádne pre automobilku je hlavným cieľom rozšírenie ponuky o viac luxusných, športových automobilov kategórie SUV a crossover.

Volkswagen už čoskoro vloží svoj podiel do segmentu nákladných vozidiel prostredníctvom novo vytvorenej značky Scout, ktorej cieľom je moderne a elektricky naštartovať International Harvester Scout predávaný od 60. do 80. rokov. Ponuka bude najskôr obsahovať SUV a pickup so zameraním na off-road, ktorý bude postavený na novej platforme. Využívanie tejto platformy pre luxusné, športové autá Volkswagen ale nie je plánované.

Šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer k tomu povedal: ´´V tento moment je naše zameranie smerované mimo verzie pickup. Máme jasnú predstavu pre celú druhú polovicu tohto desaťročia. Samozrejme ak chcete zostať na americkom trhu, musíte držať predaje aj nie prioritných segmentoch. Otázka novej platformy ale momentálne nie je našou prioritou.´´

zdroj: autoblog.com