Tesla zvoláva Model X kvôli problémom s airbagom19. November 2022

Tesla nedávno stiahla svoje luxusné, športové autá Tesla Model X kvôli problémom so zadržaným modulom, ktorý by mohol spôsobiť aktiváciu airbagov na strane spolujazdca. NHTSA v USA uvádza, že do servisu musí 29.348 vozidiel z modelovej rady 2021 až 2023.

Automobilka tento problém objavila na konci októbra, keď testovala luxusné, športové autá Tesla Model X na zhodu s federálnymi normami pre bezpečnosť motorových vozidiel. Počas testu logika rozmiestnenia bezpečnostných systémov nefungovala podľa očakávania, čo viedlo k ďalším testom a nakoniec k tomuto stiahnutiu Modelu X.

Zaujímavé je, že potvrdenie o stiahnutí Tela Model X uvádza, že problém sa týka 3- 6 ročných detí na predných sedadlách, ktoré nie sú pripútané a nesedia. Samo o seba táto situácia vyvoláva otázky, keďže deti sú vždy bezpečnejšie pri sedení vzadu. Tesla uviedla, že si nie je vedomá žiadnych právnych nárokov, zranení ani ničoho iného, čo by mohlo súvisieť s týmto stavom.

Aj keď problém znie pomerne závažne, oprava je jednoduchá. Tesla už počas tohto týždňa začala vydávať bezdrôtovú aktualizáciu softwaru pre luxusné, športové autá Tesla Model X s daným problémom. Všetci majitelia týchto vozidiel by mali byť o probléme vyrozumení do konca januára 2023.

zdroj: autoblog.com