Elektrické vozidlá BMW M by mali do roku 2028 prekonať benzínové25. Marec 2023

BMW M zostáva urputné vo svojom prechode na elektrifikáciu a oznámilo, že už za štyri roky predá viac elektrických a plug-in hybridných luxusných, športových automobilov ako vozidiel s čisto spaľovacími motormi. Do roku 2027 klesne podiel čisto spaľovacích motorov v predaji modelov BMW M pod 50%.

Okrem toho BMW M očakáva, že do roku 2028 budú čisto elektrické, luxusné, športové autá BMW M tvoriť viac ako 50% predajných čísel, čím prekonajú predaj vozidiel vybavených spaľovacími motormi. V roku 2030 bude podiel spaľovacích motorov len okolo 10%. Oznámil to šéf BMW M Frank van Meel počas prezentácie modelov BMW M2 a XM, pričom bol podporený grafikou, informuje Bimmer Today.

Elektrický dojazd BMW M je v súčasnosti obsadený modelmi BMW i4 M50 a iX M60, ale tento rok ho doplnia aj luxusné, športové autá BMW i7 M70 (G70) a BMW i5 M60 (G60). Medzitým je v súčasnosti vo vývoji vysokovýkonný model BMW M s elektromotorom na každom kolese, ktorého testovacím zariadením je rozšírený model BMW i4 M50.

To je samozrejme v súlade s celkovým výhľadom spoločnosti BMW Group v oblasti elektrifikácie. V prezentácii začiatkom tohto mesiaca spoločnosť oznámila, že v nasledujúcich rokoch očakáva výrazný nárast výroby a predaja plne elektrických, luxusných, športových automobilov.

V súčasnosti má nemecká značka v ponuke približne tucet plne elektrických modelov. Do roku 2024 bude mať najmenej 20% nových automobilov vyrobených spoločnosťou plne elektrický pohon. Do roku 2025 by každé štvrté nové dodané vozidlo malo byť batériovým elektrickým vozidlom (BEV) a v roku 2026 každé tretie nové auto.

BMW je optimistické, pokiaľ ide o rozvoj nabíjacej infraštruktúry, ceny surovín a dostupnosť. Nová línia Neue Klasse bude v popredí tejto ofenzívy, ktorá by mala debutovať v roku 2025. V závislosti od týchto faktorov spoločnosť očakáva, že dosiahne viac ako 50% podiel BEV oveľa skôr ako v roku 2030.

Cieľom spoločnosti BMW Group je dodať zákazníkom do roku 2030 viac ako 10 miliónov plne elektrických vozidiel, pričom významný míľnik predaja 2 miliónov plne elektrických vozidiel by mal byť dosiahnutý v roku 2025.

zdroj: motor1.com