Hlavný inžinier Land Rover Defender by chcel verziu pickup26. Marec 2023

Myšlienka pickupu založeného na novom luxusnom, športovom aute Land Rover Defender nie je úplne nová, v Land Rover sa o nej šušká už dlho. Sotva existujú nejaké solídne náznaky, že je skutočne vo vývoji, ale hlavný inžinier Defenderu nedávno hovoril potvrdil, že je to skutočne veľmi dobrý nápad. Model však zatiaľ nedostal zelenú.

“Je to niečo, čo by som ja osobne rád urobil, pretože si myslím, že značka Defender by sa veľmi hodila. A videli sme to najmä v histórii modelu Defender,” povedal pre Drive Stuart Frith, hlavný inžinier modelu Land Rover Defender. Bohužiaľ, Frith povedal, že nákladný Defender nie je niečo, čo britská automobilka v súčasnosti plánuje.

Pred viac ako dvoma rokmi, krátko po uvedení oživenej off-roadovej ikony, Nick Collins, výkonný riaditeľ programov vozidiel JLR, tiež naznačil, že Defender sa nakoniec rozrastie a stane sa “rodinou”. Odvtedy Land Rover pridal do svojej zostavy model Land Rover Defender 130 s dlhým rázvorom, ale nevieme, či mal Collins vo februári 2021 na mysli aj niečo iné – napríklad nákladný Defender.

S nákladným priestorom vzadu alebo bez neho sú luxusné, športové autá Land Rover Defender žiadané. Automobilka nedávno pridala tretiu zmenu na montážnu linku modelu na Slovensku, čo znamená, že terénne vozidlo sa teraz vyrába podľa 24-hodinového harmonogramu. Frith pre Drive povedal, že automobilka konečne dosiahla “správnu rovnováhu medzi ponukou a dopytom” s modelom Defender, čo pravdepodobne znamená, že vyriešila všetky problémy s dodávateľmi, aspoň zatiaľ. Prichádza teda nákladný model Land Rover Defender alebo nie?

“Vždy existuje rovnováha medzi výrobnou kapacitou a dopytom. Ak sa nadmerne zaviažete na kapacitu alebo máte príliš veľkú kapacitu, máte fixnú réžiu, ktorú je ťažké zvládnuť. A ak váš dopyt prevyšuje ponuku, potom ste sklamaním pre zákazníkov. Je tam zdravá rovnováha, čo je trik k zdravému podnikaniu,” povedal Frith pre austrálsku publikáciu.

zdroj: motor1.com