Novitec vylepšil Ferrari 296 GTB nielen o originál disky Vossen24. Marec 2023

Už v základnej výbave sú luxusné, športové autá Ferrari 296 silným športovým nástrojom. To však nezabránilo spoločnosti Novitec, aby tento populárny model Ferrari ešte vylepšila.

Nadšenci Ferrari  tentoraz nenájdu žiadne exteriérové doplnky, okrem sady vlastných viaclúčových originál diskov Vossen, ktoré by model odlišovai. Podľa spoločnosti Novitec boli vyvinuté v spolupráci so slávnym výrobcom kolies, aby dokonale vyplnili podbehy kolies Ferrari. S priemerom 21 palcov vpredu a 22 vzadu určite vyplnia dostupný priestor. Vpredu je sotva miesto pre ultranízkoprofilové pneumatiky.

Tentoraz sa dôraz kladie na výkon. Ako osvieženie, model Ferrari 296 GTB už poskytuje ohromujúcich 818 HP zo svojho hybridného pohonu, ktorý spája motor V6 s dvoma turbodúchadlami s jediným elektromotorom o výkone 164 HP. Ako sa dalo očakávať, Novitec ponecháva elektrickú stranu nezmenenú v prospech väčšieho ťahu spaľovacích motorov. Výfukový systém pre V6 je prepracovaný, od potrubia po katalyzátory. Na strane nasávania pomáhajú nové vstupy turbodúchadla motoru V6 nadýchnuť sa, čím sa celkový výkon zvyšuje na 856 HP. Na uľahčenie riadenia výkonu sú nainštalované športové pružiny s poklesom o 1,3 palca.

Ak jednoducho nechcete mať vyladené luxusné, športové auto Ferrari bez špeciálnej úpravy karosérie, Novitec tvrdí, že takéto diely sú v súčasnosti vo fáze návrhu. Po dokončení práce môžete očakávať doplnky z uhlíkových vlákien spolu so širším výberom špecializovaných originál diskov. Medzitým si budete musieť vystačiť so spojlerom, masívnymi bočnými saniami a mohutným zadným difúzorom, ktorý sa dodáva na luxusné, športové autá Ferrari 296 GTB.

zdroj: motor1.com