Druhý Rolls-Royce Boat Tail má farbu inšpirovanú perlami21. Máj 2022

Automobilka Rolls-Royce predstavila druhý, z trojice modelov Boat Tails, ktorý bude značka postaví. Ústrednou témou tohto luxusného, športového auta je farba, ktorá nemá oficiálny názov, ale kombinuje niekoľko odtieňov inšpirovaných perlovými mušľami z osobnej zbierky majiteľa.

Druhý Rolls-Royce Boat Tail má svoj verejný debut tento víkend na Concorso d´Eleganza, Villa d´Este v Taliansku. Rovnako ako u prvého modelu, aj teraz zostáva kupec tohto luxusného, športového auta anonymný. Rolls-Royce ale tvrdí, že rodina majiteľa má históriu vo výrobe periel. Z toho vychádza inšpirácia na povrchovú úpravu exteriéru.

Výsledkom je jedna z najkomplexnejších povrchových úprav, akú kedy automobilka Rolls-Royce Bespoke vyvinula. Farba sa skladá z jemne ustricovej a jemne ružovej ako základ s primiešaním vločkovej bielej a bronzovej. Táto kombinácia vytvára perleťový efekt s kvalitou posunu farieb, pričom je to len primárny odtieň, ktorý vidíme na aute. Kapota má tmavšiu koňakovú farbu s bronzom a trochou zlata. Na zadnej strane je orechová dyha s prúžkami ružového zlata. Pre naše oči je celkový dojem béžový s odleskom ružovej. V realite musí byť toto luxusné, športové auto neskutočné, keďže už na fotografiách vyzerá farba úžasne.

Interiér nesie podobnú inšpiráciu z perlových mušlí, čo dopĺňa viac koňakovej farby, viac orechu, viac ružového zlata a všetko prirodzene s perleťovým efektom. Auto vyrobené ručne, rovnako ako prvý model. V procese výroby bol použitý primárne hliník. Súčasťou modelu je tiež piknikový priestor s dáždnikom.

Šéf dizajnu karosérii Rolls-Royce Alex Innes k tomuto luxusnému, športovému autu povedal: ´´Každá zákazka Rolls-Royce Coachbuild je samozrejme neuveriteľná, ale v tomto prípade to bola o neuveriteľnom pocite. Vytvoriť luxusné, športové auto na počesť otca a rodinnej histórii, navyše uctievaného zákazníka, je mimoriadne privilégium, ale aj zodpovednosť, ktorú sme si zobrali k srdcu. Hlboko zakorenené spojenie patróna s uvedením Boat Tail je inšpiráciou. Výsledok ďaleko presahuje bežný dopravný prostriedok, toto luxusné, športové auto je doslova pohyblivým umeleckým dielom.´´

Rolls-Royce nezverejnil cenu, ale prvý Boat Tail stal údajne 28 miliónov dolárov. Po dvoch vyrobených kusov teraz zostáva vyrobiť už len posledný.

zdroj: motor1.com