Aston Martin uvedie do roku 2026 osem nových modelov15. Máj 2023

Aston Martin a jeho tím Formuly 1 je na druhom mieste svetového šampionátu konštruktérov, pričom Fernando Alonzo je pohodlne tretí v hodnotení jazdcov. Vďaka tomu je ideálny čas na to, aby automobilka oznámila uvedenie ôsmich nových luxusných, športových automobilov s motorom vpredu v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Všetko začne náhradou za Aston Martin DB11. Podľa tradičnej konvencie pomenovania bude toto luxusné, športové auto pravdepodobne známe ako Aston Martin DB12. Uvedenie nového vozidla na trh odštartuje šialenstvo nových produktov, ktoré podľa predsedu automobilky Lawrencea Strolla prinesú nové technológie, integrujú výkon tímu F1 a poskytnú prémiový luxus.

Po nástupcovi DB11 sa plánuje výmena za luxusné, športové autá Aston Martin Vantage a DBS. Väčšina nových automobilov bude variáciami týchto modelov. Stroll však naznačil, že zostava bude zahŕňať nový model, ktorý je na trhu samostatný. “Vytvorili sme nový sektor nad GT,” povedal Stroll. “Skutočne vysoká úroveň luxusu s vysokou úrovňou výkonu. Niečo nové.”

Okrem nových luxusných, športových automobilov pokračuje Aston Martin v uvedení svojho prvého elektromobilu. Stroll naznačil, že spoločnosť najala niekoľko stoviek ľudí, aby riadili vlastný vývoj, pričom zdôraznil, že vozidlo “stále musí byť skúsenosťou Aston Martinu s elektromobilom”.

Stroll poznamenal, že problémy so softvérom a výrobou, ktoré bránili dodávke Valkyrie, boli vyriešené a že bolo dodaných viac ako 100 automobilov. Naznačil tiež, že Aston Martin bude pokračovať vo vývoji automobilov so stredným motorom s využitím svojho know-how F1. Okrem Valhally je jasnou možnosťou ďalšie superauto v segmente Valkyrie.

Pokiaľ ide o samotnú značku Aston Martin, spoločnosť pokračuje v rozširovaní svojho dosahu ako globálna luxusná značka tým, že spolupracuje s dizajnérmi na vytváraní limitovaných edícií hodiniek a zachováva svoje dedičstvo budovaním dielov pre svoje klasické automobily.

zdroj: motor1.com