Hybridné Ferrari 296 musí do servisu kvôli možnému úniku paliva14. Máj 2023

Ferrari inštruuje majiteľov hybridných luxusných, športových automobilov Ferrari 296 GTB a 296 GTS, aby nejazdili so svojimi vozidlami. Automobilka vydala zvolávaciu akciu pre model, pretože zistila, že v spojovacom potrubí palivovej nádrže by sa mohol vytvoriť potenciálny únik. Zvolávacia akcia sa týka 425 vozidiel.

Podľa správy o bezpečnostnom stiahnutí z trhu (NHTSA) spoločnosť Ferrari zistila, že spojovacie potrubie hliníkovej palivovej nádrže by sa mohlo neúmyselne dotknúť ochranného krytu vysokonapäťovej batérie, ktorý je vyrobený zo sklenených vlákien a inoxovej ocele. To je zlé, pretože hliník a oceľ môžu chemicky reagovať, čo spôsobuje tvorbu korózie a vedie k úniku paliva, čo zvyšuje riziko požiaru vo Ferrari 296 GTB a 296 GTS.

Ferrari problém vyrieši výmenou súčasného spojovacieho potrubia palivovej nádrže za potrubie s antikoróznym gumovým ochranným puzdrom. Je to bezplatná oprava a Ferrari pošle oznámenie dotknutým majiteľom vozidiel najneskôr 7. júla. Majiteľom nariadi, aby kontaktovali svojho predajcu Ferrari a naplánovali opravu a “požiadali ich, aby nepoužívali svoje luxusné, športové autá Ferrari 296 GTB a GTS“.

Ferrari sa prvýkrát dozvedelo o potenciálnom probléme 12. apríla počas kontroly pred dodaním v Číne, ktorá odhalila koróziu a únik paliva. Ferrari potom zaznamenalo podobné zhoršenie na spojovacom potrubí na inom vozidle. Automobilka problém preskúmala a zistila, že konštrukčná chyba umožňuje neúmyselný kontakt medzi potrubím a ochranným krytom.

Spoločnosť uviedla, že nedostala žiadne správy o nehodách, zraneniach, únikoch paliva alebo úmrtiach súvisiacich s potenciálnym problémom. Dokumenty zdieľané NHTSA ukazujú, že automobilka tiež vydala zastavenie predaja modelu, kým nebudú luxusné, športové autá u jej predajcov opravené. Ferrari už vybavilo 296-ky, ktoré sú v súčasnosti vo výrobe, novým ochranným puzdrom.

zdroj: motor1.com