Toto desaťročie sa dizajnovo Mercedes zo 60% zameria na SUV9. Marec 2023

Začiatkom roka sa začali objavovať informácie, že automobilka Mercedes-Benz sa chystá zrušiť bez náhrady niektoré svoje luxusné, športové autá. Hovorí sa, že kupé triedy C a kabriolet spolu s kupé Triedy E a kabriolet budú ukončené. Predpokladá sa, že namiesto nich Mercedes uvedie na trh kupé CLE a kabriolet CLE, čím sa počet dvojdverových modelov zníži na polovicu. Stalo by sa tak po zrušení kupé triedy S a kabrioletu triedy S, ako aj SLC.

Šéf dizajnu Mercedesu Gorden Wagener si sadol a porozprával sa s časopisom Car Magazine o tom, aká budúcnosť čaká luxusné, športové autá Mercedes-Benz. Na otázku, na čom pracuje dizajnérsky tím, povedal, že 60% úsilia v tomto desaťročí bude venovaných SUV. 30% času sa vynaloží na sedany a zvyšných 10% na špeciálne projekty.

Tých posledných 10% bude o luxusných, športových autách v rôznych dizajnoch karosérie, vrátane crossoverov. 54-ročný šéf dizajnu Honcho uviedol, že nízko položený sedan je jednou z možností, pričom poukázal na koncept F 015, ktorý bol predstavený v roku 2015. Je zaujímavé, že Gorden Wagener povedal, že ľudia pracujúci v Apple mu povedali: “To je presne to, čo sme mali na mysli a je to super, ale neviem, s čím vlastne prídu.” Mimochodom, po mnohých rokoch povestí je Apple Car stále neznámou.

Aj keď to v rozhovore nie je spomenuté, aby sme nezabudli na skutočne zvláštne koncepčné auto od Mercedesu. Hovoríme o čínsky orientovanom Maybach Ultimate Luxury 2018, ktorý slúži ako zvláštny polovičný sedan, napoly SUV. Toto luxusné, športové auto nikdy neuzrela svetlo sveta. Šéf dizajnu Mercedes-Benz ale povedal, že v určitom okamihu sa môže stať niečo podobné ako F 015.

zdroj: motor1.com