Limitovaná edícia hodiniek používa originál diely Lamborghini Miura10. Marec 2023

Atelier Jalaper je francúzsky hodinár, ktorý vyrába ručne vyrábané hodinky. Jeho najnovší výtvor je však svojou povahou taliansky a mal by byť blízky srdcu každého milovníka luxusných, športových automobilov.

Zoznámte sa s AJ-P400. Automobiloví nadšenci aj zberatelia hodiniek budú ohromení najnovšou limitovanou edíciou hodiniek Atelier Jalaper. To, čo odlišuje AJ-P400, je jeho ciferník, ktorý bol vyrobený z originálnych dielov Lamborghini Miura P400 S, odtiaľ názov. Hodinky vyzerajú elegantne, s eloxovaným matným čiernym ciferníkom, ktorý zachováva pôvodnú patinu kúska.

Puzdro AJ-P400 je vyrobené z kombinácie leštenej ocele a ocele so saténovou úpravou s priemerom 39,5 mm. Zadná strana puzdra je priskrutkovaná a otvorená, čo umožňuje pohľad na pohyb. Leštený oceľový pevný rám má oválny tvar, spätnú väzbu k svetlometom luxusného, športového auta Lamborghini Miura. Predné sklo je antireflexný zafírový kryštál, zatiaľ čo zadné sklo je sivé minerálne sklo, ktoré prispieva k celkovej estetike hodiniek. Hodinky sú vodotesné až do 50 metrov.

Medzitým sú hodinové značky AJ-P400 luminiscenčné a sú inšpirované pôvodnými tachometrami Miura. Ešte lepšie je, že minútový prsteň je k dispozícii v štyroch farbách (zelená, oranžová, modrá a čierna), ktoré zodpovedajú ikonickým farbám aké používali luxusné, športové autá Lamborghini Miura. Rám má bielu minútovú stopu, zatiaľ čo reflexné ruky sú tiež inšpirované klasickými tachometrami Lamborghini.

Hodinky sú poháňané pohybom kalibru Sellita SW270-1 M, čo je mechanický pohyb s manuálnym navíjaním, ktorý bije frekvenciou 28 800 vibrácií za hodinu (4 Hz). Pohyb má výkonovú rezervu približne 45 hodín, ktorú je možné merať pomocou indikátora rezervy výkonu o 6. hodine.

Hodinky Atelier Jalaper AJ-P400 sú k dispozícii v obmedzenom počte – presne 400 kusov. Cena každého hodinového lístka je 1 800 eur. Predobjednávky na tieto obmedzené hodinky sa už začali, pričom dodávky začínajú v júni.

zdroj: motor1.com