Nástupca Lamborghini Huracan príde koncom roka 20248. Marec 2023

O tom, že Lamborghini pripravuje nástupcu modelu Lamborghini Huracan sa vie už pomerne dlho, teraz ale vďaka generálnemu riaditeľovi Lamborghini Stefanovi Winkelmannovi vieme, že nový model príde na konci budúceho roka. “Na konci roku 2024 prídu do predaja nové luxusné, športové autá Lamborghini Huracan,” povedal Winkelmann počas tlačovej konferencie.

Winkelmann tiež potvrdil, že nástupca Lamborghini Huracan bude používať plug-in hybridnú hnaciu sústavu. Šéf Lamborghini neposkytol žiadne podrobnosti o usporiadaní motora. Podľa neoverených zdrojov dostane nástupca Lamborghini Huracan twin-turbo motor V8. Hnacia sústava údajne nezapojií turbodúchadlá, kým motor nedosiahne 7 000 ot./min. a nechá ich točiť sa až do červenej čiary pohonnej jednotky 10 000 ot./min. Keď je mimo tohto rozsahu otáčok, nastavenie údajne funguje ako atmosférický motor s hybridnou pomocou.

Informácie o nástupcovi modelu Lamborghini Huracan prichádzajú, keď Lamborghini ponúka pohľad na náhradu za luxusné, športové autá Lamborghini Aventador. Nástupca dostane nový 6,5-litrový motor V12 s prirodzeným nasávaním s plug-in hybridnou asistenciou. Samotný motor dosahuje výkon 813 HP a krútiaci moment 725 Nm. Motor točí až 9 500 ot./min.

Motor V12 posiela svoj výkon výlučne na zadné kolesá, elektromotor je začlenený do osemstupňového dvojspojkového automatu, ktorý dokáže poháňať aj zadnú nápravu. Okrem toho je tu motor, ktorý poháňa každé predné koleso. Toto nastavenie ponúka celkový výkon viac ako 1 000 HP. 3,8-kilowatthodinová batéria sa nachádza v stredovom tuneli. Môže sa nabíjať až na 7 kW, čo znamená, že majitelia by sa museli pripájať iba asi 30 minút.

Lamborghini tiež pripravuje hybridný variant pre luxusné, športové autá Lamborghini Urus. Údajne prispôsobuje hnaciu sústavu z Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Tam, kde existujúca verzia ponúka výkon 690 HP, vylepšenia od Lamborghini údajne tlačia výkon až na 820 HP.

zdroj: motor1.com