Špeciálny McLaren Artura uctieva 70 rokov vlády Alžbety II.16. Máj 2022

6. februára 1952 zomrel kráľ Juraj VI. A jeho dcéra Alžbeta nastúpila na trón ako kráľovná Spojeného kráľovstva. Od tej doby uplynulo 70 rokov, čím je rok 2022 kráľovniným platinovým jubileom. Pri tejto príležitosti automobilka McLaren pripravila špeciálne luxusné, športové auto McLaren Artura, ktoré obsahuje výbavu v duchu tohto jubilea.

Na začiatok, toto luxusné, športové auto nenosí na kapote logo McLaren. Na jeho mieste je špeciálny odznak Alžbeta II. Dizajn odznaku nadväzuje na logo McLaren a je farebne zladený so špeciálnou striebornou farbou pomenovanou Platinum Jubilee.

McLaren nepovedal, čo sa s týmto špeciálnym model McLaren Artura nesúcim meno Alžbety II. stane, každopádne farba Platinum Jubilee sa stane farbou ponúkanou pre budúce luxusné, športové autá McLaren. Nie je jasné, či pôjd pôjde o štandardnú farbu McLaren, alebo bude dostupná výhradne prostredníctvom divízie MSO.

Výročie 70. Rokov vlády Alžbety II. bolo konkrétne 6. februára, ale McLaren sa rozhodol oznámiť špeciálny model konkrétne 12. mája z iného dôvodu. Globálne centrum McLaren vo Wokingu bolo otvorené v tento deň už v roku 2004, pričom kráľovná bola vtedy čestným hosťom.

Luxusné, športové autá McLaren Artura sú prvým sériovo vyrábaným hybridným modelom McLaren. Pod kapotou sa ukrýva preplňovaným motor V6 o objeme 3.0 litra, ktorý dopĺňa elektromotor. Artura ponúka kombinovaný výkon 671 HP, ktorý je prenášaný na zadné kolesá prostredníctvom osemstupňovej, dvojspojkovej prevodovky. Model dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za 3 sekundy.

Vo veku 96 rokov je kráľovná Alžbeta II najstaršou a najdlhšie vládnucou britskou panovníčkou.

zdroj: motor1.com