Špeciálne jednorazové Ferrari Roma oslavuje 30 rokov Ferrari v Číne17. Január 2023

Ferrari oslavuje v Číne 30. výročie. Za tri desaťročia sa talianska značka rozšírila na 21 predajcov po celej krajine, čo bolo ďaleko od objednania prvého luxusného, športového auta Ferrari v Pekingu v roku 1992. To znamenalo vstup Ferrari do Ľudovej republiky a teraz talianska značka oslavuje svoj 30. rok výrobou špeciálneho Ferrari Roma pre Čínu.

Jednorazové luxusné, športové auto Ferrari Roma bolo navrhnuté spoločnosťou Tailor Made, programom prispôsobenia a personalizácie automobilky. Model bol vyrobený v spolupráci s prominentnou čínskou dizajnérkou Jiang Qiong’er, ktorá čerpala inšpiráciu z tradičnej čínskej estetiky a remeselného spracovania.

Qiong’er je známa svojou prácou s koreňmi v jemnosti, kráse a dedičstve čínskej kultúry. Spojila rôzne koncepty a odborné znalosti, aby dosiahla syntézu talianskej filozofie dizajnu a Chinoiserie Chic.

Jedinečné Ferrari Roma má kontrastné farby, ktoré pútajú pozornosť: Sanusilver Matte a Rosso Magma Glossy. Tá vzdáva hold tradičnej čínskej karmínovej červenej. Medzitým sú pruhy prechádzajúce pozdĺž tela a interiéru inšpirované charakteristickými prvkami klasického nábytku dynastie Ming.

Špeciálna edícia Ferrari Roma obsahuje aj parapety z uhlíkových vlákien s venovaním vyrobeným na mieru, kľúčové puzdro natreté červeným a zlatým škvrnitým lakom Boluo (starodávna čínska technika známa svojou jedinečnou textúrovanou povrchovou úpravou) a zlatý dedikačný tanier s vyrytými nefritovými čínskymi znakmi pre “30″.

V starovekej čínskej kultúre zlato symbolizuje bohatstvo a šťastie, zatiaľ čo nefrit naznačuje čistotu a jemnosť. Oba tieto kovy sú synonymom dobrých želaní a úcty.

Ferrari Roma prichádzajú s balíkom životného štýlu, ktorý navrhla samotná Qiong’er a ktorý obsahuje: sadu štyroch arómových difúzorov (jeden pre každú sezónu, vyrobený z ebenu a krištáľu), sadu čajových nástrojov natretých červeným a zlatom škvrnitým lakom Boluo, škatuľu na ebenové cigary, popolník na cigaru z atramentového kameňa, čajovú súpravu vyrobenú pomocou remesla bambusového tkania, papierový šarkan Xuan, kašmírové prikrývky a čínsku dámsku súpravu vyrobenú z achátu a kože. Všetky predmety sú diskrétne uložené v tomto luxusnom, športovom aute – v priehradke na rukavice, lakťovej opierke a kufri.

zdroj: motor1.com