Podľa Koenigsegg môže Jesko dosiahnuť rýchlosť 500 km/h8. Júl 2024

Koenigsegg nedávno odhalil jedinečné luxusné, športové autá Chiméra, ale nezanedbáva ani starý sľub, ktorý dal s modelom Jesko. Hoci sa najvyššia rýchlosť ešte len musí uskutočniť, matematika vyzerá dobre. Test dyno podvozku odhalil, že Koenigsegg Jesko Absolut prekonalo rýchlosť 500 km/h predtým, ako narazil do obmedzovača otáčok na deviatom prevodovom stupni. Naznačuje, že na odomknutie čaká priestor pre ešte väčšiu rýchlosť.

Odhalenie urobil samotný muž – Christian von Koenigsegg – počas podcastu Top Gear. Prečo sa ešte neuskutočnila jazda maximálnou rýchlosťou so skutočným luxusným, športovým autom? Dva dôvody: nájdenie správnych pneumatík a prázdny úsek cesty dostatočne dlhý na to, aby sa Jesko Absolut mohlo rozbehnúť. Šéf spoločnosti Honcho povedal, že dúfa, že sa to “stane čoskoro”, bez toho, aby poskytol presnejší časový harmonogram.

Keď Jesko Absolute debutoval v marci 2020, Koenigsegg povedal, že to bude najrýchlejšie luxusné, športové auto, aké švédska značka kedy vyrobila. Exotická značka sľúbila, že prelomí bariéru 300 mph a potenciálne prekoná Bugatti Chiron Super Sport 304.77 mph. Hoci maximálne schopnosti vozidla ešte neboli testované, má na svojom konte niekoľko rekordov. Je to najrýchlejšie sériové auto s rýchlosťou 400 km/h. Okrem toho ho žiadne iné vozidlo nemôže poraziť v testoch 0-400-0 km/h.

Pokiaľ ide o to, kde by Jesko Absolut mohlo uvoľniť svoj mocný výkon 1 578 koní, Christian von Koenigsegg neprezradil. Naznačil, že pravdepodobne pôjde o uzavretý úsek verejnej cesty.
zdroj: motor1.com