Pagani Huayra dostane konečne aj manuálnu prevodovku9. Júl 2024

Rovnako ako Zonda, Pagani bude pravdepodobne pokračovať vo výrobe špeciálnych verzií hyperšportu Huayra, kým sa zákazníci neprestanú o tieto luxusné, športové autá zaujímať. Už sme videli Codalungu, Imolu a Huayru R. Teraz Pagani debutuje s novou verziou na tohtoročnom festivale rýchlosti v Goodwoode – ktorá má manuálnu prevodovku.

Áno, toto je prvé Pagani Huayra s manuálnou prevodovkou. Vhodne pomenovaná Huayra Epitome, ktorá mala predstavovať vrchol Pagani, bola objednaná mimoriadne dobre situovanému klientovi, ktorý chcel luxusné, športové auto Pagani Huayra s manuálnym radením. Sedemstupňová prevodovka pochádza od spoločnosti Xtrac a používa “najnovšiu trojkotúčovú spojku pre lepší prenos krútiaceho momentu”. A je umiestnený v krásnej hliníkovej otvorenej bráne, rovnako ako v Utópii.

Tento sedemstupňový manuál je pripojený k 6,0-litrovému motoru V12 s dvoma turbodúchadlami od spoločnosti Mercedes-AMG, ktorý dosahuje výkon 852 koní. Huayra Epitome má rovnaké množstvo energie ako Utópia, čo jej umožňuje dosiahnuť maximálnu rýchlosť 362 km/h. Šesťcestný titánový výfukový systém vysiela zvonivý zvuk zo zadnej strany modelu Huayra, doplnený o fúkaný difúzor pre dodatočný prítlak.

Inde inžinieri sprísnili odpruženie. Epitome má menší rozstup a nakláňanie ako štandardná Huayra, hovorí Pagani, ale existuje režim “Super Soft”, ktorý udržuje jazdu na najpohodlnejšej úrovni. Tento režim jazdy sa automaticky vypne pri rýchlosti 150 km/h.

Exteriér dostal mierny redizajn, ktorý zahŕňa úpravu predného a zadného nárazníka s novými LED svetelnými akcentmi a väčšou mriežkou chladiča pre lepšie prúdenie vzduchu. Obrovské integrované zadné krídlo zdobí veko kufra a celé telo je zahalené tmavomodrou väzbou z uhlíkových vlákien. Zlaté akcenty a zlaté originál disky Pagani dotvárajú luxusný vzhľad.

Auto bolo postavené divíziou špeciálnych vozidiel Grandi Complicazioni spoločnosti Pagani a jeho plánovanie trvalo deväť mesiacov a dokončenie ďalších 10 mesiacov. Ale ak ho chcete – máte smolu. Toto bude jediné luxusné, športové auto Pagani Huayra svojho druhu.

zdroj: motor1.com