Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collectors našiel inšpiráciu v F114. Január 2023

Rok 2022 nebol pre Mercedes ani zďaleka skvelou sezónou Formuly 1, ale napriek menej ideálnemu roku sa AMG rozhodlo osláviť koniec sezóny F1 špeciálnou edíciou pre luxusné, športové autá Mercedes-AMG SL.

Na základe dojazdu 63 je teraz toto luxusné, športové auto k dispozícii v edícii Motorsport Collectors Edition so sortimentom vizuálnych vylepšení, ktoré napodobňujú stroj F1 2021, a nie minuloročný W13. Podobne ako W12 poháňaný Hamiltonom a Bottasom, aj metalická farba má farebné odstupňovanie od striebornej po obsidiánovú čiernu v kombinácii so známou zelenou Petronas pre kontrastný efekt. Zadná polovica auta má početné trojcípe hviezdy, ktoré odrážajú pretekárske auto.

Štandardne má model aerodynamický balík AMG s väčšími flics na prednom aj zadnom nástavci. Súprava prispôsobená pre luxusné, športové autá Mercedes-AMG SL obsahuje aj silnejší difúzor a zmeny spodnej časti karosérie na zlepšenie prúdenia vzduchu. Početné čierne akcenty boli pridané s láskavým dovolením AMG Night Package a AMG Night Package II, vrátane čiernej chrómovanej mriežky, tmavých brzdových strmeňov a čierneho odznaku.

Luxusné, športové autá Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collectors jazdia na 21´´ originál kolesách Mercedes-AMG s dizajnom 10-twin-spoke a dostanú čiernu elektricky ovládanú látkovú strechu. Sedadlá AMG Performance môžete mať v čiernej koži Nappa s červeným alebo žltým prešívaním, pričom obe majú v opierkach hlavy reliéfny znak AMG. Obloženie z uhlíkových vlákien, zvukový systém Burmester, head-up displej a telemetrický systém AMG Track Pace dotvárajú bohatú výbavu modelu.

Mercedes vyrobí iba 100 roadsterov a každý z nich bude dodávaný s krycou plachtou vyrobenou zo syntetickej tkaniny, ktorá sa neroztrhne. Môže sa tiež pochváliť antistatickou podšívkou z tkaného flanelu zvnútra, ktorá chráni vozidlo pred poškriabaním a prachom.

Mercedes-AMG SL 63 Motorsport Collectors Edition používa rovnaký twin-turbo 4,0-litrový motor V8 s výkonom 585 HP a 800 Nm krútiaceho momentu. Je to dosť na to, aby tieto luxusné, športové autá zvládli zrýchlenie z 0-100 km/h za 3,6 sekundy a mali maximálnu rýchlosť 315 km/h.

zdroj: motor1.com