Meniace sa automobilové prostredie otriasa vedením Ferrari12. Január 2022

Nový generálny riaditeľ Ferrari Benedetti Vigna, menovaný minulý rok, má za úlohu vymyslieť plán, ktorý prevedie luxusné, športové autá Ferrari do budúcnosti. Táto premena by mala obsahovať prvé SUV Ferrari, elektrický model a veľa Ďalších technologických zmien. Aby to všetko dosiahol, robí zmeny naprieč vedením automobilky.

Vigna k tomu povedal: ´´Chceme posunúť hranice ďalej vo všetkých oblastiach využitím nových technológii, ktoré sú jedinečné pre luxusné, športové autá Ferrari. Naša nová organizácia posilní našu agilitu, ktorá je nevyhnutná pre využitie príležitostí, ktoré sa pred nami v tomto rýchlo vyvíjajúcom prostredí objavujú.´´

Vigna menoval Gianmarii Fulgenzi, veterána Ferrari, ktorý je v automobilke od roku 2002, hlavným produktovým a vývojovým šéfom. Ernesto Lasalandra bude slúžiť ako výkonný riaditeľ pre vývoj a výskum. Lasandra prichádza do Ferrari z firmy STMicroelectronics, rovnakej spoločnosti v ktorej pracoval aj Vigna než sa postavil do čela Ferrari. Philippe Krief bude slúžiť ako Lasandrov zástupca.

Angelo Pesci je ďalším absolventom STMicroelectronics, ktorý sa pripojí k Ferrari a stane sa Chief Purchasing & Quality Officer. Andrea Antichi, ktorá pre Ferrari pracuje od roku 2006 a v minulosti bola vedúcou pre vozidlá, bude hlavnou výrobnou riaditeľkou.

Vigna, ktorý strávil 26 rokov v spoločnosti STMicroelectronics, prevzal pozíciu generálneho riaditeľa 1. septembra. Ferrari propagovalo jeho angažovanie hlavne z dôvodu odborných technologických znalostí. Bude zaujímavé sledovať, ako sa s novým tímom budú vyvíjať luxusné, športové autá Ferrari, v tomto rýchlo sa meniacom automobilovom prostredí.

zdroj: motor1.com