Deväť kusov Bugatti Chiron Pur Sport musí do servisu11. Január 2022

Je pravda, že táto zvolávacia akcia neotrasie automobilovým priemyslom, keďže sa týka len 9 automobilov. Treba ale dodať, že ide o luxusné, športové autá Bugatti Chiron Pur Sport.

Jedná sa o vozidlá predané v USA a nie je úplne jasné, či ide o všetky predané luxusné, športové autá Bugatti Chiron Pur Sport na tomto trhu. Ak nie, určite to bude blízko predajnému počtu v USA. Podľa informácii sa na zadných pneumatikách po prejazde asi 2.500 míľ môžu objaviť praskliny, čo by mohlo viesť k rýchlej strate tlaku. To samozrejme nie je dobré v žiadnom auto a už vôbec nie luxusnom, športovom aute Bugatti, ktoré jazdí extrémne rýchlo.

Bugatti spolupracovalo na vývoji pneumatík s Michelin. Ide o výkonné pneumatiky 355/25 R21, ktoré nemajú náhradu. Aktuálne je teda opravou výmena pneumatík za nové po nájazde 1.875 míľ, resp. po 1.5 roku. Takto to bude pokračovať až do doby, kedy nebude vyvinutá nová pneumatika, ktorá nepraská. Majitelia luxusných, športových automobilov Bugatti Chiron Pur Sport samozrejme za výmenu nič neplatia.

Zvolávacia akcia nehovorí nič o tom, či podobný problém majú aj ´´štandardné´´ luxusné, športové autá Bugatti Chiron. Podľa dokumentov súvisí stiahnutie Pur Sport s jedným testovacím vozidlo, kde sa praskliny objavili. Nikdy však nezlyhali. Dôvod prasklín nie je známy.

zdroj: motor1.com