Elektrický model Ferrari bude počuť23. Marec 2024

Prvý elektrické, luxusné, športové auto Ferrari bude uvedené na trh niekedy koncom roka 2025. Spoločnosť v Maranelle stráži dôležité detaily, ale generálny riaditeľ Benedetto Vigna v relácii CNBC Squawk Box Europe povedal, že automobilka bude naďalej klásť dôraz na štýl a výkon vo svojich batériových elektrických vozidlách a že nestratia “jedinečný” pocit značky.

Vigna poznamenal, že “elektrické autá nemlčia” a zopakoval, že Ferrari pracuje na jedinečných “zvukových podpisoch” pre svoje luxusné, športové autá; Spoločnosť patentovala výfukovú bankovku EV v roku 2023. Vigna tiež chápe, že táto technológia umožní Ferrari “robiť s nimi veľa vecí”. Zákazníci Ferrari sa veľmi nestarajú o funkčnosť, čo umožňuje automobilke sústrediť sa na poskytovanie “emócií” svojich luxusných, športových automobilov predovšetkým svojim klientom.

Generálny riaditeľ, ktorý prevzal kormidlo vo Ferrari v roku 2021, uviedol, že je presvedčený, že spoločnosť môže stále poskytovať špeciálny zážitok z jazdy využitím technológie “jedinečným spôsobom”.

Uvidíme, čo to bude znamenať približne o 18 mesiacov, ale aj keď spoločnosť elektrifikuje svoju zostavu, bude naďalej investovať do spaľovacích motorov. Éra Ferrari poháňaná batériami bude zahŕňať nový výrobný závod. Otvorí sa v júni v Maranelle a bude vyrábať batérie, elektromotory a meniče výkonu.

Vigna povedal, že neverí, že spaľovacie motory niekedy úplne zmiznú z trhu s luxusnými, športovými automobilmi, so spaľovacími motormi, hybridmi a BEV v predaji spoločne, ale Ferrari elektrifikuje 60% svojej ponuky do roku 2026. E-palivo je jednou z alternatív, ktorá by mohla udržať spaľovacie motory na cestách roky a zároveň znížiť škodlivé emisie, čo je konečným cieľom mnohých vlád na celom svete.

zdroj: motor1.com