Dohoda medzi Audi a McLaren je stále menej pravdepodobná8. Máj 2022

formul 1-AudiV nedávnom rozhovore pre Automotive News Europe sa neznámy zdroj z Audi vyjadril, že vstup do Formule 1 je pre výrobcu luxusných, športových automobilov Audi stále menej pravdepodobný prostredníctvom tímu McLaren.

Nemenovaný kontakt vysvetlil, že cenové očakávania medzi oboma automobilovými gigantmi sú v tejto chvíli veľmi vzdialené. Šéf celej skupiny VW Group Gerbert Dies pritom v nedávnom rozhovore nazvanom ´´Dialog with Diess´´ odhalil plány výrobcovia luxusných, športových automobilov Porsche Audi (patria do koncernu VW) plánujú vstúpiť do Formule 1 od sezóny 2026.

Diess v rozhovore vysvetlil, že Audi a aj Porsche sa pripoja k F1, pretože tento vysoko konkurenčný priestor je dokonalým spôsobom ako propagovať luxusné, športové autá Audi a Porsche. Nadchádzajúce zmeny pravidiel v roku 2026 sú pritom ideálnou možnosťou ako do Formule 1 vstúpiť. Dôvodom je plán F1 postupne zavádzať udržateľné palivo do spaľovacích motorov, čo prispieva zameraniu VW Group a jeho zeleným plánom.

Audi a aj Porsche už začali pracovať na vývoji vlastných motorov, pričom ale stále nie je jasné, v akej forme chcú do F1 vstúpiť. Podľa povestí by sa mohla Porsche pripojiť k RedBullu a dodávať mu motory.

Luxusné, športové autá Audi by sa mali prezentovať ako súčasť tímu McLaren, pričom automobilka Audi by mala mať v tíme kontrolný podiel a dodávať aj motor. V súčasnej dobe zaisťuje pohonnú jednotku pre tím McLaren F1 divízia Mercedes-AMG.

zdroj: motor1.com