BMW hovorí, že veľké displeje môžu jedného dňa skončiť7. Máj 2022

Bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie, veľké obrazovky informačných systémov sú nutnou súčasťou dnešných automobilov. Vidieť v aute displeje s veľkosťou menšou ako 10 palcov začína byť teraz divné.

Niektoré automobilky to dokonca ženú do extrému. Mercedes-Benz predstavil vo svojom luxusnom, športovom aute EQS ohromujúci displej MUX Hyperscreen, ktorý sa skladá z trojice obrazoviek pod jedným sklom a rozprestiera sa od dverí po dvere. BMW naopak v novej rade BMW 7 a i7 ukázalo panoramatickú 31 palcovú 8K divadelnú obrazovku.

Aktuálne sa ale zdá, že obrazovková vojna už čoskoro skončí, aspoň podľa šéfa dizajnu interiérov luxusných, športových automobilov BMW, Matthiasa Junghannsa. Ten v rozhovore pre Car design News povedal, že automobilový svet dosiahol obrazovkového vrcholu. Skôr alebo neskôr sa obrazovky stanú minulosťou. Luxusné, športové autá budú stále inteligentnejšie a rozhranie sa objaví lne keď bude treba, keď bude posádka chcieť.

Podobný názor zastáva ja manažér interiérového dizajnu vozidiel Polestar Conny Bloome. Ten k tomu povedal: ´´Všetko má svoj vrchol a pravdepodobne sú to aj obrazovky. Väčšinu času v aute cestujeme a užívame si výhľad viac ako obrazovky.´´

zdroj: motor1.com