BMW iX sa nechá samo nabiť a tiež umyť (video)15. September 2021

Autonómne vozidlá sú budúcnosťou a už teraz niektoré automobilky ukazujú, ako by mohol takýto svet vyzerať. Nové, luxusné, športové SUV BMW iX je pravdepodobne na špici technológii vo vozidle a tak sa BMW rozhodlo, že tieto technológie ukáže v celej kráse.

Video ukazuje bežnú situáciu, keď človek príde do nákupného centra a hľadá parkovanie. Luxusné, športové auto BMW iX ale nič také nerobí. Šofér z auta vystúpi a len cez telefón zadá pokyn. Auto samo vyhľadá nabíjačku, ktorá je vybavená robotickým ramenom. Odtiaľ potom BMW iX zájde do umývačky, ktorá sa nachádza v obchodnom centre. Po dokončení nákupu si majiteľ auto privolá späť na parkovacie miesto, pričom teraz je BMW iX čistejšie a hlavne nabité na 64% kapacity. To všetko počas nákupu, aké pohodlné.

Na takéto nové technológie si však zatiaľ nádeje nerobte. Podľa popisu videa bolo všetko natočené na špeciálnom mieste so všetkými druhmi prídavných senzorov a vybavení, ktoré tomuto luxusnému, športovému autu výrazne pomáhali. Do reálneho života sa niečo podobné bude dostávať asi až v budúcnosti.

zdroj: motor1.com