Majitelia Porsche a Dodge milujú svoje autá najviac16. September 2021

Medzi najzaujímavejšie štúdie robené spoločnosťou JD Power je každoročný index APEAL (Automotive Performance, Execution a Layout). Prieskum oslovuje zákazníkov nových vozidiel po 90 dňoch ich vlastníctva, aby zistil, ako veľmi je pre nich auto stále atraktívne. Stručne povedané, určuje ktoré autá a značku majú zákazníci najradšej.

Pre rok je táto česť rovnomerne rozdelená medzi luxusné, športové autá Porsche a Dodge. Na stupnici 1000 bodov dosiahla každá automobilka 882 bodov. Firma JD Power zaraďuje prémiové, luxusné, športové autá a bežné vozidlá samostatne. Čo je pochopiteľné, keďže si určite ľahšie vytvoríte silné emocionálne puto k vysnívanému, luxusnému, športovému autu, ako ku bežnému modelu. Aj z tohto dôvodu je výsledok Dodge pomerne prekvapivý.

Medzi ďalšie výborné hodnotenia sa pre tento rok zaradia aj Genesis a luxusné, športové SUV Land Rover, ktoré skončili v prémiovom segmente len tesne na druhom a treťom mieste. Celkove najvyššie postaveným modelom bol Nissan Maxima. V dnešnej dobe plnej modelov SUV to teda vyzerá, že stále existuje dosť zákazníkov, ktorí milujú luxusné, športové autá s pohonom predných kolies.

Treba pripomenúť, že celý prieskum sa robil na americkom trhu a v porovnaní s európskymi zákazníkmi by asi poradenie vyzeralo ináč, minimálne čo sa týka Dodge.

zdroj: motor1.com