Ďalší hyperšport na scéne, Elektron Truva bude mať 1400 koní17. September 2021

V apríly tohto roka predstavila firma Elektron nové, luxusné, športové auto na elektrický pohon, model Quasar. Ten priniesol astronomické parametre, výkon cez 2.300 HP, zrýchlenie z 0-100 km/h za 1.65 sekundy a obmedzenú maximálnu rýchlosť až 450 km/h.

Firma oznámila, že tieto luxusné, športové autá pôjdu do predaja len v obmedzenej sérii 99 kusov, pričom prvé dodávky sú naplánované na rok 2023. Než sa Elektron Quasar stane realitou, firma oznámila rozšírenie modelovej rady. Automobilka predstavila elektrického súrodenca Elektron Truva.

Rovnako ako jeho väčší brat, aj Elektron Truva má pohon všetkých štyroch kolies, ale na rozdiel od Quasaru má len trojicu motorov, miesto štyroch, pričom dva motory poháňajú zadnú nápravu a jeden prednú. Elektron uvádza celkový výkon 1.400 HP, čo o dosť menej ako model Quasar, ale zase stále viac ako pôvodný Elektron One.

Informácie o Elektron Truva hovoria o inovatívnom kompozitnom podvozku a pružení systémom tlačnej tyče. Pokiaľ ide o zdroj výkonu, pôvodné informácie hovoria o 100 kWh batérii.

Asi najpodstatnejším dôvodom zavedenia modelu Truva je cena. Elektron uviedol, že luxusné, športové autá Truva by mali začínať na cene 600.000,- EUR. Táto suma sa pravdepodobne ešte zmení, keď sa v roku 2023 elektromobil dostane reálne do predaja.

zdroj: motor1.com