Volkswagen Touareg dostal pre modelový rok 2024 nový facelift24. Máj 2023

Prémiové SUV z dielne Volkwagenu, model Touareg, dostalo pre rok 2024 nový facelift. V Európe idú tieto luxusné, športové autá okamžite do predaja, športová verzia R bude nasledovať 22. júna.

Faceliftový Volkswagen Touareg dostal nové svetelné lišty vpredu aj vzadu. Možnosti kolies sa líšia veľkosťou od 19 do 21 palcov, ale R-Line a R dostanú väčšiu 22-palcovú sadu s povrchovou úpravou Silicon Grey Matt. Po prvýkrát na VW vyrábanom v Európe (v Bratislave) je na dverách batožinového priestoru osvetlený znak.

Vpredu sú prepracované úplne nové svetlomety s trojitým motívom “L”, ktoré využívajú pokročilejšiu maticovú technológiu s mikro-LED diódami, ako to bolo vidieť u luxusných, športových automobilov Porsche Cayenne 2024 . Každý svetlomet sa môže pochváliť najmenej 19 216 individuálne ovládateľnými mikro LED diódami, ktoré poskytujú vynikajúce osvetlenie v najtmavších nociach bez oslepenia protiidúcich vodičov. Zadné svetlá boli tiež vylepšené tak, aby zahŕňali rovnakú trojicu prvkov v tvare písmena L.

Keď vstúpime dovnútra, Volkswagen Touareg 2024 je viac-menej rovnaký a štandardne sa dodáva s kokpitom Innovision. Je to marketingový žargón pre spojenie plne digitálneho 12-palcového združeného prístroja s 15-palcovou dotykovou obrazovkou. Infotainment bol vylepšený tak, aby podporoval údaje HD mapy s vysokým rozlíšením s navigáciou na úrovni jazdného pruhu, spolu s lepším hlasovým ovládaním a bezdrôtovými systémami Android Auto a Apple CarPlay.

Okrem toho sú niektoré rozvádzače teraz lesklé čierne a na strane spolujazdca na palubnej doske je aktualizované náladové osvetlenie s nápisom “Touareg”. VW teraz inštaluje výkonnejšie porty USB-C a ponúka head-up displej a 730-wattový zvukový systém Dynaudio za príplatok.

Pod kapotou nájdete iba motory V6, pretože masívny diesel V8, ktorý používali aj luxusné, športové autá Bentley Bentayga a Audi SQ7, zomrel s poslednou edíciou ešte v roku 2020. Na výber je päť rôznych verzií, počnúc preplňovaným 3,0-litrovým benzínovým motorom V6 ponúkaným s výkonom 340 HP. Na strane nafty je možné mať 3,0-litrový V6 TDI s výkonom 231 HP alebo 286 HP. Ak chcete elektrifikovanú pohonnú jednotku, eHybrid kombinuje 3,0-litrový benzínový motor V6 s elektromotorom s celkovým výkonom 375 HP, ktorý je posilnený na 456 HP pre špičkový Touareg R.

Bez ohľadu na motor sa všetky verzie štandardne dodávajú s pohonom všetkých kolies 4Motion a osemstupňovou automatickou prevodovkou. Inžinieri revidovali štandardné oceľové aj voliteľné vzduchové odpruženie pre väčšie pohodlie, zatiaľ čo bol pridaný snímač zaťaženia strechy. V závislosti od toho, čo číta, palubné počítače prenášajú vyššie priečne sily, aby zlepšili agilitu. Ďalšou novinkou sú voliteľné výkonné pneumatiky.

VW bude predávať svoje luxusné, športové autá kategórie SUV vo verziách Basic, Elegance, R-Line a R, pričom cena začína na 69.200, EUR a stúpa na 93.870,- EUR. Od jeho uvedenia na trh v roku 2002 bolo dodaných viac ako 1,13 milióna kusov.

zdroj: motor1.com