Michael Jordan si prevzal Hennessey Venom F5 Roadster23. Máj 2023

Nie je núdza o luxusné, športové autá, keď ste miliardár a nemáte problém zaplatiť aj milióny. Pre legendu NBA a podnikateľa Michaela Jordana je výber pravdepodobne nekonečný, ale do svojho zoznamu luxusných, športových automobilov pridal vzácny Hennessey Venom F5 Roadster.

Spoločnosť Hennessey Performance zverejnila fotografiu generálneho riaditeľa spoločnosti Johna Hennesseyho stojaceho s Michaelom Jordanom pred jeho roadsterom Venom F5 a súkromným golfovým klubom na Floride s názvom Grove XXII. Fotografia neukazuje veľa z jeho luxusného, športového auta, ktoré debutovalo pred viac ako rokom, ale odhaľuje odhalenú a lesklú karosériu vozidla z uhlíkových vlákien a jeho žlté pruhy.

Pod kapotou Hennessey Venom F5 Roadster sa skrýva 6,6-litrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami uložený v strede. Produkuje výkon 1.817 HP, ktorý prechádza sedemstupňovou jednospojkovou poloautomatickou prevodovkou. Hennessey tvrdí, že toto luxusné, športové auto môže prekročiť 300 míľ za hodinu, pričom spoločnosť tvrdí, že roadster je “najrýchlejší a najvýkonnejší kabriolet na svete”.

Hennessey Venom F5 Roadster vyzerá veľmi podobne ako jeho súrodenec kupé, najmä vpredu. Veci sa však začínajú meniť v kabíne, ktorá je vybavená odnímateľným strešným panelom z uhlíkových vlákien, ktorý váži iba 8 kg. Nové tvrdené sklo vzadu umožňuje nahliadnuť do silného motora za priestorom pre cestujúcich. Sklo je vyrobené z materiálu, ktorý odolá teplotám nad 1 000 stupňov Fahrenheita.

Chýbajúca strecha modelu Roadster zvyšuje jeho pohotovostnú hmotnosť, ale nie o veľa. Bežná F5 má váhu 1.360 kg, zatiaľ čo F5 Roadster váži menej ako 1.406 kg, takže nie je veľký rozdiel.

Jordan je jedným z iba 30 ľudí, ktorí vlastnia Hennessey Venom F5 Roadster, pretože Hennessey obmedzuje jeho výrobu. Spoločnosť uviedla, že vyrobí len 24 exemplárov kupé, takže kabriolet nie je taký zriedkavý. Zvýšené výrobné číslo sa tiež zhoduje so zvýšenou cenou, Venom F5 Roadster stojí 3 milióny dolárov v porovnaní s kupé za 2,1 milióna dolárov. Výroba sa začala koncom roka 2022.

zdroj: motor1.com