Špeciálne Porsche 911 GTS oslavuje 30 rokov predaja v Thajsku22. Marec 2023

Porsche uviedlo na trh špeciálne luxusné, športové autá Porsche 911 Carrera GTS pre Thajsko. Model oslavuje tri desaťročia prítomnosti Porsche v krajine. Auto je k dispozícii iba v jednej zo siedmich farieb, čím vzdáva hold thajskej kultúre a inšpiruje sa farbami týždňa v krajine.

Porsche vyrobilo sedem farieb prostredníctvom svojho programu Paint-to-Sample. Každý deň v týždni má zodpovedajúcu farbu v Thajsku. Luxusné, športové autá Porsche 911 Carrera GTS 30 Years Porsche Thailand Edition majú okrem vonkajšieho laku aj ďalšie prvky na mieru. Štandardné 20- a 21-palcové originál disky Turbo S sú dvojfarebné – čiernu dopĺňa zodpovedajúca farba karosérie vozidla. Hrebeň Porsche na stredových krytoch kolies dodáva farbu, pretože automobilka lakuje brzdové strmene čiernou farbou pre nenápadný vzhľad.

Porsche kombinuje svoje nové exkluzívne farby exteriéru s vysoko lesklými kontrastnými povrchovými úpravami na prednom nárazníku, bočných prahoch okien, vložkách zadného nárazníka, zadnom veku a vonkajších spätných zrkadlách. Na B-stĺpikoch má dokonca špeciálnu plaketu “30 rokov Porsche Thailand Edition”. Vzadu je päť lamiel nad motorom nalakovaných červenou, bielou a modrou farbou ako thajská vlajka, zatiaľ čo súčasné logo 911 sedí pod nápisom Porsche.

Vo vnútri dostávajú špeciálne luxusné, športové autá Porsche 911 kontrastné ozdobné prvky dokončené v zodpovedajúcej farbe exteriéru. Sedadlá majú čierne manšestrové vložky a lemovanie Pebble Grey, ktoré Porsche používa aj na zvýraznenie horných častí prístrojovej dosky, panelov dverí a zadného bočného obloženia oproti čiernemu koženému interiéru. Každé sedadlo má na opierkach hlavy jedinečné logo k výročiu.

Porsche vložilo všetky farby do jedného auta v jedinečnom inšpiratívnom aute. Automobilka predstavila GTS na slávnostnom podujatí oslavujúcom 30-ročnú históriu spoločnosti v krajine. Inšpiratívne vozidlo vystavuje všetkých sedem farieb použitých na modeloch špeciálnej edície. Porsche ho predstaví vo svojom stánku počas 44. medzinárodného autosalónu v Bangkoku 2023.

zdroj: motor1.com