Minulý rok boli zničené tri falošné Ferrari6. Júl 2024

Je pomerne známe, že automobilka Ferrari má veľký problém s falzifikátmi svojich produktov, pričom je jasné, že o luxusné, športové autá ide až v druhom rade. Len minulý rok ale boli v rámci širšej kampane proti falzifikátom rozdrvené tri falošné autá. Novo zverejnené údaje z Maranella ukazujú rozsah úsilia spoločnosti o odstránenie produktov, ktoré nie sú autentické.

Rozdrvený model Ferrari 360 je len časťou príbehu, pretože talianska spoločnosť minulý rok zničila šokujúco vysoké množstvo tovaru značky Ferrari. Viac ako 100 000 kusov oblečenia a viac ako 91 000 okuliarov bolo rozbitých spolu s takmer 61 000 náramkovými hodinkami. Peňaženky boli tiež horúcou komoditou, s niečo vyše 57 000, ktoré museli byť vymazané.

Ďalšie pozoruhodné produkty zahŕňajú viac ako 30 000 fliaš parfumov, 17 000 tašiek, ďalších 17 000 párov topánok a viac ako 13 000 opaskov. Rôzne predmety sa pohybovali od takmer 1 100 loptičiek až po takmer 900 modelov v mierke. Zničených bolo aj nie menej ako 800 falošných skútrov. Napodiv, chladnička bola jedným z najnovších produktov, o ktorých sa zistilo, že nesú logo Ferrari falošne.

Ak chcete pomôcť veci a získať malú cenu za svoje úsilie v prospech Ferrari, projekt odmeny za falšovanie, ktorý bol spustený minulý rok, vám umožní pomôcť spoločnosti vystopovať falzifikáty. Dostanete “oficiálne poďakovanie” spolu s “doplnkovým gadgetom Ferrari”. Táto kampaň je už teraz veľkým úspechom, pretože správy prichádzajú denne. Ľudia zodpovední za overovanie podozrení z falzifikátov majú zjavne dosť práce.

Pred pár rokmi Ferrari požehnalo sedem replík áut postavených pre filmárov o Enzovom neuveriteľnom živote. Hoci vozidlá napodobňujúce pretekrske stroje z roku 1957 boli starostlivo postavené s pomocou 20 odborných reštaurátorov, aj tieto luxusné, športové autá boli nakoniec zničené. Smutný osud týchto realistických kópií bol stanovený ešte pred začiatkom natáčania. Krátko po tom, čo film vznikol, boli všetky repliky demontované.

zdroj: motor1.com