Mansory vyladilo Mercedes-AMG GT63 S na 880 koní12. Marec 2023

Mercedes-AMG GT63 S E Performance je jedným z najvýkonnejších luxusných, športových automobilov, ktoré vyšli z Affalterbachu.

Mansory tento model posúva ďalej a robí ho ešte výkonnejším. Vylepšenia výkonu samozrejme prichádzajú s vizuálnymi aktualizáciami, ktorými je nemecký tuner známy.

Pod kapotou Mercedes-AMG GT63 S E Performance sa ukrýva biturbo motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý spoločnosť Mansory vyladila až na výkon 880 HP a krútiaci moment 1 490 Nm (štandardne 831 HP, resp. 1 470 Nm).

Zvýšenie výkonu má za následok vyššiu maximálnu rýchlosť 320 km/h a o 0,1 sekundy lepšie zrýchlenie z 0-100 km/h. Mansory tvrdí, že do balíčka spadajú aj rozsiahle úpravy podvozku pre lepšiu ovládateľnosť a “maximálnu dynamiku”.

Dizajnovo zahŕňa úprava plnú karbónovú kapotu s prídavnými prívodmi vzduchu a rôzne ľahké aerodynamické časti z uhlíkových vlákien, ako napríklad nový zadný spojler. Novo navrhnuté uhlíkové aplikácie zapĺňajú celé vozidlo, aby dotvárali vzhľad. Ráfiky z ľahkej zliatiny, známe ako “Typ Y.5″, merajú priemer 22 palcov a dodávajú exteriéru tohto luxusného, športového auta nádych štýlu.

Dizajn interiéru tohto luxusného, športového auta je doplnený o ozdobné diely vyrobené z karbónu, rôzne kožené aplikácie s prešívaním, farebné bezpečnostné pásy, podlahové rohože a športový kožený volant – to všetko podľa želania zákazníka.

Mansory nezverejnil ceny za úpravu modelu Mercedes-AMG GT63 S E Performance, ale určite to nebude lacné. Za zmienku stojí, že samotné luxusné, športové autá Mercedes-AMG GT63 S E Performance sú v predaji za základnú cenu 196 897 EUR.

zdroj: motor1.com