Lamborghini Urus Performante Essenza SCV12 je len pre vyvolených17. Máj 2023

Niektoré luxusné, športové autá sa nedajú kúpiť len tak, aj keď zákazník má dostatok finančných prostriedkov. Nemôžete si napr. kúpiť Lamborghini Urus Performante Essenza SCV12, pokiaľ už nevlastníte traťový stroj. Áno, super SUV dostane špeciálnu edíciu vyhradenú pre tých 40 zákazníkov, ktorí si kúpili stroj založený na Aventadore, obmedzený na okruh. Aj keď zdedí meno, tento Urus bohužiaľ nemá motor V12.

Edícia SCV8, založená na modeli Urus Performante s vylepšeným twin-turbo motorom V8, bola rozmaznávaná oddelením Ad Personam spoločnosti Lamborghini. Rýchle, luxusné, športové SUV dostane dvojfarebnú povrchovú úpravu s čiernou spodnou časťou v kombinácii s pretekárskym číslom na predných dverách. Pozrite sa bližšie a všimnete si tiež kontrastnú farebnú líniu v spodnej časti karosérie, ako aj na línii strechy. Model jazdí na 23-palcových originál kolesách Lamborghini zakončených v lesklej čiernej farbe so zodpovedajúcimi brzdovými strmeňmi, ale kupujúci sa môžu rozhodnúť pre rôzne zliatiny a iné farby.

Luxusné, športové autá Lamborghini Urus Performante SCV12 Special Edition majú čierne čalúnenie Alcantara spolu s obložením z uhlíkových vlákien, ktoré je k dispozícii s matným alebo lesklým povrchom. Interiér sa môže pochváliť aj čiernymi eloxovanými hliníkovými prvkami a červenými kľučkami dverí spolu so siluetou a názvom traťového vozidla, ktoré sa nachádzajú na strane spolujazdca na palubnej doske.

Lamborghini nehovorí, koľko špeciálna edícia stojí, ale je to určite oveľa menej ako luxusné, športové autá Lamborghini SCV12 Essenza, ktoré sa predávali za 2.2 mil. EUR bez DPH. Okruhové auto je poháňané najsilnejšou verziou motora Lamborghini V12 vôbec, ktorá produkovala masívny výkon 830 HP zo 6,5-litrového atmosférického motora. Pripomenieme vám, že luxusné, športové autá Lamborghini Urus Performante majú pod kapotou motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý generuje  diabolský výkon 666 HP.

zdroj: motor1.com