Lamborghini Huracan Sterrato ukazuje svoj off-road dizajn15. November 2022

Terénne, luxusné, športové autá Lamborghini Huracan Sterrato sú takmer pripravené na svoj debut. Posledná (a najextrémnejšia) evolúcia tohto superšportu by sa mala predstaviť na konci mesiaca na Floride, pričom fotografie už teraz ukazujú, ako dizajnéri tento model upravili do podoby SUV.

Nikdy sa v predaji neobjavilo nič podobné ako luxusné, športové autá Lamborghini Huracan Sterrato. Lamborghini už v roku 2019 predstavilo koncept, ktorý mal byť blízky výrobe. Sterrato sedí omnoho vyššie ako priemerné superšporty, vpredu má dvojicu LED svetiel, podbehy kolies, špecifické bočné prahy a strešné lyžiny. Podobné doplnky boli vidieť už aj na koncepte. Nová je vzduchová lopatka, ktorá je zdanlivo spojená s motorovým priestorom.

Dá sa predpokladať, že nový model predstaví ďaleko viac ako sa na prvý pohľad zdá. Zaujímavosťou bude ako Lamborghini upravilo systém pruženia Huracanu napr. pre jazdu v teréne. Zatiaľ nie je ani jasné, aký motor je pod kapotou. Dá sa ale predpokladať, že luxusné, športové autá Lamborghini Huracan Sterrato majú pod kapotou štandardný atmosférický motor V10 o objeme 5.2 litra.

Off-road verzia Lamborghini Huracan Sterrato by mala mať svoju oficiálnu premiéru 30. novembra na výstave Art Basel na Floride. Pôjde o posednú evolúciu modelu Huracan. Nástupca modelu Huracan by mal prísť  v nasledujúcich rokoch, pričom je veľký predpoklad, že pod kapotou bude hybridný pohon s výkonom okolo 850 HP.

Myšlienka superšportu použiteľného aj v teréne je pomerne netradičná. Zdá sa ale, že výrobcovia v tejto oblasti vidia dieru na trhu, keďže tesne pred predstavením sú aj luxusné, športové autá Porsche 911 Dakar, ktoré budú mať podobný charakter ako Lamborghini Huracan Sterrato.

zdroj: autoblog.com