Ferrari Purosangue príde v septembri s atmosférickým motorom V1217. Jún 2022

Automobilka Ferrari oficiálne potvrdila, že luxusné, športové auto kategórie SUV, Ferrari Purosangue, bude predstavené v septembri s atmosférickým motorom V12. Oznámenie bolo učinené dnes na konferencii Capital Markets Day.

Ferrari si kladie za cieľ udržať model Purosangue v pomerne exkluzívnej podobe, keďže produkcia modelu budem obmedzená maximálne na 20% z celkovej produkcie Ferrari. Inými slovami, luxusné, športové autá Ferrari Purosangue budú tvoriť nie viac ako jedno z piatich predaných modelov v roku 2023. Ferrari sa zdráha hovoriť o Purosangue ako o SUV, pôjde údajne o model, ktorý je iný ako všetky ďalšie luxusné, športové autá Ferrari.

Ferrari navyše potvrdilo, že pod kapotou Ferrari Purosangue sa bude ukrývať atmosférický motor V12. Zatiaľ čo predaj Purosangue bude obmedzený na maximálne 20% produkcie, luxusné, športové autá  z rady Icona alebo nový hyperšport budú ďaleko exkluzívnejšie. Ferrari hovorí, že tieto vozidlá sa obmedzia na menej ako 5% produkcie, zatiaľ čo luxusné, športové autá ako Ferrari 812 Competizione a Competizione A budú tvoriť asi 10% produkcie.

Do roku 2026 by malo mať asi 60% produkcie hybridný a čisto elektrický pohon, zvyšných 40% budú klasické motorizácie. Keď už hovoríme o motoroch, Ferrari stále neoznámilo, aký výkon ponúkne nové Ferrari Purosangue. Vieme ale, že luxusné, športové autá Ferrari 812 Competizione s motorom V12 generuje výkon 830 HP. Navyše už bola oznámená ešte výkonnejšia konfigurácia.

S modelom Purosangue sa Ferrari pripojí k automobilkám ako Bentley, Rolls-Royce, Aston Martin alebo Lamborghini, ktoré majú v predaji populárne luxusné, športové autá kategórie SUV.

zdroj: motor1.com