Elektrický Mercedes G s technológiou EQ dostal označenie G5809. Apríl 2024

Elektrický Mercedes triedy G má konečne meno. Na rozdiel od správ, ktoré naznačovali, že terénne, luxusné, športové auto bude prvým modelom, ktorý upustí od značky EQ, tieto dve písmená sa udržia. Namiesto toho, aby sa sériová verzia nazývala EQG ako koncept, bude známa ako “G580 s technológiou EQ”. Model bude debutovať tento mesiac v Auto China v Pekingu.

Keďže sa nazýva “G580″, môžeme bezpečne predpokladať, že má väčší výkon ako luxusné, športové auto Mercedes G550. Pre modelový rok 2025 bežná trieda G stratila motor V8 v prospech mild-hybridného, radového šesťvalca, ktorý dosahuje výkon 443 koní. Predpokladáme, že elektrické G neprekoná Mercedes-AMG G63, ktorý udržuje motor V8 s výkonom 577 koní.

Očakáva sa, že elektrická trieda G bude mať štyri motory – jeden na každom kolese – a kapacitu batérie odhadovanú na 100 kWh. To by mu malo poskytnúť dojazd viac ako 320 km, čo nie je ideálne, ale nie prekvapujúce, pretože to bude ťažké SUV. Voliteľná batéria s vysokou hustotou, ktorá bude ťažiť z chémie kremíkovej anódy, má byť k dispozícii v roku 2025. Vieme tiež, že bude mať 32-stupňový nájazdový a 35-stupňový zadný nájazdový uhol spolu s 9,8-palcovou svetlou výškou.

Luxusné, športové autá Mercedes G580 s technológiou EQ nebude prvým štvormotorovým elektromobilom od Mercedesu, pretože tento titul získal SLS AMG Electric Drive z roku 2012. Bude potrebovať všetku silu, ktorú môže získať, pretože šéf značky G Emmerich Schiller povedal, že bude vážiť menej ako 3.500 kg.

Aktualizovaný EQS sa zúčastní aj autosalónu 2024 Auto China, kde má luxusná značka v úmysle odhaliť luxusné, športové autá Mercedes-AMG GT 63 S E Performance s plug-in hybridným motorom V8. Bez toho, aby zachádzala do podrobností, trojcípa hviezda spomína nové premiéry modelov Maybach a nebude chýbať ani zostava triedy E.

Mercedes-AMG GT63 S E Performance prvýkrát uvidíme 20. apríla počas podujatia AMG Brand Night Event v Šanghaji počas čínskeho víkendu F1, zatiaľ čo elektrický model G bude mať premiéru 24. apríla. Auto China začína 25. apríla prvým tlačovým dňom.

zdroj: motor1.com