Audi žaluje Nio kvôli názvom ES6 a ES819. Jún 2022

Výrobca luxusných, športových automobilov Audi  podal v Mníchove žalobu na čínskeho výrobcu elektromobilov Nio kvôli údajnému porušeniu ochrannej známky. Audi tvrdí, že označenie Nio ES6 a ES8 sú veľmi podobné s Audi S6 a S8.

Nio ES6 a ES8 sú elektrické SUV, zatiaľ čo luxusné, športové autá Audi S6 a S8 sú výkonné verzie modelov Audi A6 a A8. Označenie športových modelov Audi písmenom ´´S´´ siaha u Audi už 90. Rokov minulého storočia.

Firma Nio uviedla crossover ES8 na trh minulý rok v Nórsku. V súčasnosti je Nórsko jedinou krajinou v Európe, kde čínska automobilka pôsobí. Nio na svojich stránkach deklaruje plán vstúpiť na trh v Nemecku niekedy koncom tohto roka.

Pre nemecký trh by malo Nio predstaviť elektrický sedan ET7. Nio svoje SUV bežne prezentuje aj na automobilových výstavách, kde ukazujú označenie ES6 a ES8.

Na rozdiel od väčšiny elektrických modelov, Nio podporuje rýchlu výmenu batérii. Firma so spoločnosťou Shell dohodu o vybudovaní miest pre výmenu batérii v Európe. Výmena samotnej batérie by nemala zabrať viac ako 3 minúty.

Audi v súčasnej dobe pracuje na elektrickom, luxusnom, športovom aute Audi A6 E-tron, ktoré by mohlo konkurovať Nio ET7. Produkčná verzia A6 E-tron by sa mala predstaviť už toto leto. V koncepčnej podobe má model dvojicu elektromotorov s celkovým výkonom 470 HP a krútiacim momentom 800 Nm. Modle je postavený na platforme PPE. Nový model Audi by mal mať dojazd až 700 km.

zdroj: motor1.com