Audi RS e-tron GT Ice Race Edition je limitované na 99 kusov14. September 2023

Audi RS E-Tron GT Ice Race Edition debutovalo pri príležitosti 40. výročia spoločnosti Audi Sport GmbH. Tieto luxusné, športové autá sú v Európe obmedzené na 99 kusov, pričom zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie o cene. Model vychádza z konceptu Audi E-Tron GT Ice Race z marca 2023.

Audi RS E-Tron GT Ice Race Edition má komplexný dizajn exteriéru. Základná farba je strieborná metalíza Florett, ale nechýba ani fóliový obal s priehľadnými časťami. Obsahuje odtiene bielej na vrchu základnej farby, aby vytvoril trojrozmerný efekt. Audi tvrdí, že vzhľad má evokovať ľadové kryštály. Vidieť sú tiež fialové akcenty na nose a bočných prahoch, ktoré dodávajú extra pop farby. Auto jazdí na čiernych 21-palcových originál diskoch s piatimi pármi lúčov.

Interiér má diamantovú striebornú kožu na stredových paneloch sedadiel, ramenných podbehoch a bočných výstuhách. Existujú aj čierne prvky, kontrastné prešívanie je fialové. Volant je vybavený kombináciou kože a Alcantary. Koberce majú logo RS a plaketu Audi Exclusive.

V pravom dolnom rohu informačno-zábavného systému sa zobrazuje sériové číslo vozidla z 99 kusov. V kabíne je tiež fialové náladové osvetlenie.

“Chcel som, aby vozidlo vzdalo hold vzrušujúcej atmosfére motoristického športu a duchu minulých pretekárskych legiend a zároveň hľadelo do budúcnosti,” povedal Christopher Kroener, dizajnér farieb a výbav Audi.

Luxusné, športové autá Audi RS E-Tron GT Ice Race Edition majú rovnakú pohonnú jednotku ako štandardný model. Je vybavený elektromotorom poháňajúcim každú nápravu s celkovým výkonom 590 koní alebo 637 koní počas režimu boost. Model môže zrýchliť z 0-100 km/h za 3.1 sekundy. Batéria poskytuje dosah 386 km.

zdroj: motor1.com