IWC predstavilo luxusné hodinky inšpirované Mercedesom G13. September 2023

IWC Schaffhausen, švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek, predstavil dve špeciálne edície hodiniek Big Pilot’s Watch na oslavu úžitkového dedičstva a trvalých ikon dizajnu. Tieto hodinky vzdávajú hold legendárnej Triede G značky Mercedes-Benz a jej spoločnému odkazu funkčnosti a nadčasovosti.

Hodinky Big Pilot’s Watch AMG G 63 vyžarujú pocit bohatstva s 18-karátovým puzdrom a korunkou Armor Gold, ktoré dopĺňa čierny ciferník a čierny gumený remienok s vložkou z mikrovlákna. Elegantná čierno-zlatá farebná schéma je inšpirovaná najnovším luxusným, športovým autom Mercedes-AMG G 63 Grand Edition. Armor Gold, inovatívna zliatina, zvyšuje trvanlivosť zlata, vďaka čomu je odolnejšie voči vonkajším faktorom. Pieskované povrchy a leštené hrany dodávajú tomuto majstrovskému dielu moderný nádych.

Okrem verzie Armor Gold predstavila IWC hodinky Big Pilot’s Watch AMG G 63 s puzdrom z keramického matricového kompozitu (CMC). CMC, vyvinutá v spolupráci s Nemeckým centrom pre letectvo a kozmonautiku (DLR), ponúka výnimočnú odolnosť voči poškodeniu a odolnosť voči tepelným šokom, vďaka čomu je ideálna pre aplikácie s náročnými požiadavkami.

Obe edície hodiniek Big Pilot’s Watch sú poctou Triede G s dizajnovými prvkami, ako sú subciferníky na 3. a 9. hodine, pripomínajúce svetlomety luxusného, športového SUV. Čierne ciferníky majú reliéfnu technickú štruktúru inšpirovanú výkonnými, luxusnými, športovými autami Mercedes-AMG a nášivkami s čiernou PVD vrstvou vyplnenou svetelným materiálom.

Pod ohromujúcim zovňajškom sú obe hodinky poháňané kalibrom 52010 vyrobeným spoločnosťou IWC, vysoko robustným a presným automatickým strojčekom. Niektoré komponenty navíjacieho systému sú vyrobené z keramiky oxidu zirkoničitého, čo zaisťuje dlhú životnosť. Tieto strojčeky ponúkajú pozoruhodnú sedemdňovú rezervu výkonu a možno ich obdivovať cez zadnú stranu tónovaného zafírového skla, ktorú zdobí hviezda Mercedes-Benz pripomínajúca kryt rezervného originál kolesa Triedy G.

Hodinky Big Pilot’s Watch AMG G 63 edície v 18-karátových farbách Armor Gold a CMC sú dostupné v butikoch IWC a online. Okrem toho majú nárok na registráciu v rámci programu starostlivosti My IWC, ktorý poskytuje 6-ročné predĺženie štandardnej 2-ročnej medzinárodnej obmedzenej záruky. Tieto hodinky spájajú bohatú históriu dvoch ikonických značiek a ponúkajú nadšencom možnosť nosiť na zápästiach kúsok úžitkového dedičstva a súčasného luxusu.

zdroj: motor1.com