ABT Legasy Edition pre Audi RS6/RS7 ponúka 1.000 koní15. September 2023

Tuner ABT Sportsline predstavil luxusné, športové autá Audi RS6 a RS7 Legacy Edition s výkonom až 1 000 HP a krútiacim momentom 1 150 Nm. Balíček stojí ekvivalent 205 000 EUR, čo zahŕňa inštaláciu, ale zákazníci musia dodať vozidlo na úpravy.

Autá musia jazdiť na 102-oktánové palivo, aby dosiahli plný výkon. Pri 98-oktánovom palive klesá výkon na 940 HP a krútiaci moment na 1 050 Nm.

ABT prepracuje motor, aby dosiahol zvýšenie výkonu. Spoločnosť pridáva kované piesty, zosilnené ojnice a vylepšené piestne čapy. K dispozícii je prívod uhlíkových vlákien s prepracovanými turbodúchadlami so zväčšenými prívodmi vzduchu. Súčasťou balenia sú aj prídavné chladiče oleja a vyladené medzichladiče.

Systém nepriameho vstrekovania vody/etanolu (IWI) patrí medzi významné vylepšenia. Technológiu ovláda elektronická riadiaca jednotka. “To umožňuje dodávať viac plniaceho vzduchu alebo kyslíka na spaľovanie paliva, čo vedie k trvalo vyššiemu výkonu,” povedal Thomas Biermaier, výkonný riaditeľ ABT Sportsline.

Úprava je vhodná pre nádrž s objemom 15 litrov na udržanie vody a etanolu v zadnom nákladnom priestore. Plnivo je vedľa uzáveru na tankovanie. ABT odhaduje, že vodiči môžu medzi doplneniami prejsť 3 000 km). Aplikácia myABT ukazuje plnosť nádrže. Majitelia si musia objednať viac tekutiny IWI od ABT.

Aktivácia systému IWI vyžaduje prepnutie RS6 alebo RS7 do režimu jazdy RS a podržanie tohto tlačidla na jednu sekundu. Potom bude k dispozícii dodatočné napájanie.
zdroj: motor1.com