Zamestnanci Mercedes-Benz dostanú rekordný bonus 7.300 EUR20. Január 2023

Od roku 1997 sa Mercedes delí o časť zisku so svojimi zamestnancami. V roku 2022 zarobilo po ziskovom roku 2021 približne 100 000 pracovníkov ďalších 6 000 EUR ako “symbol rešpektu”. Po minuloročnom solídnom predaji luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz trojcípa hviezda s radosťou oznamuje rekordný bonus za podiel na zisku vo výške 7 300 €. Tučný bonus bude rozdaný približne 93 000 oprávneným zamestnancom.

Vedenie spoločnosti a generálna zamestnanecká rada sa dohodli na vyplatení tohto osobitného paušálneho bonusu pracovníkom Mercedes-Benz v Nemecku. Peniaze dostanú spolu so svojím aprílovým platom. Je zaujímavé, že táto suma je ešte vyššia ako súčasný maximálny strop platieb vo výške 6 465 EUR. Počnúc finančným rokom 2023 sa zavedie nový systém výpočtu bonusu za podiel na zisku. Mercedes hovorí, že nová stratégia “bude v súlade s existujúcim systémom riadenia”.

Tieto štedré bonusy prichádzajú v čase, keď Mercedes-Benz súhlasil s tým, že do konca desaťročia minie neuveriteľných 45 mld. EUR na financovanie svojich luxusných, športových automobilov na elektrický pohon. Nemecká luxusná značka má v úmysle v roku 2030 ponúkať iba elektromobily “tam, kde to trhové podmienky umožňujú”. Aby ste sa tam dostali, navrhuje niekoľko nových platforiem, ako napríklad MMA pre kompaktné autá, MB. EA pre stredné až veľké vozidlá a AMG. EA pre výkonné modely. Okrem toho, VAN. EA bude podporovať minivany a úžitkové vozidlá.

Spolu so svojimi partnermi postaví Mercedes najmenej osem tovární na výrobu batérií na podporu svojho neustále rastúceho elektrického radu. Má v úmysle znížiť rozpočet na vývoj spaľovacích motorov o 80 percent do roku 2026, čo bude mať priamy vplyv na pracovnú silu pri znižovaní nákladov. Z rovnakého dôvodu sa zjednoduší rad kompaktných automobilov, pričom sa predpokladá, že hatchback a sedan triedy A odídu, spolu s minivanom triedy B.

Mercedes si myslí, že hybridy a elektrické, luxusné, športové autá budú do roku 2025 predstavovať polovicu celkového ročného predaja, teda o päť rokov skôr, ako sa pôvodne odhadovalo.

zdroj: motor1.com