Audi Sport plánuje viac RS SUV, hybridov a elektrických modelov21. Január 2023

Keď päťvalcové Audi TT RSluxusné, športové autá Audi R8 poháňané motorom V10 zmiznú, možno sa bude zdať, že zostava Audi Sport stráca. To je do istej miery pravda, ale výkonný riaditeľ divízie Audi Sport sľubuje, že na ceste sú ďalšie výkonnejšie luxusné, športové autá Audi. V rozhovore pre Autocar Sebastian Grams uviedol, že tím hľadá “rôzne druhy konceptov”, ktoré by nahradili superšport s motorom vstrede.

Nástupca Audi R8 musí vyhovovať elektrifikačnej stratégii koncernu Volkswagen a to isté možno povedať o TT. Grams ďalej povedal, že v budúcnosti bude “určite” viac SUV s označením RS, bez toho, aby zachádzal do detailov.

Výkonný riaditeľ Audi Sport tiež prisľúbil ďalšie elektrické, luxusné, športové autá Audi RS, ktoré nadviažu na RS E-Tron GT. Budúce modely bez spaľovacieho motora sú konštruované bez toho, aby pridávali príliš veľkú váhu tomu, že našli dokonalú rovnováhu medzi výkonom a extra objemom batérií.

Okrem toho sú na ceste plug-in hybridné výkonné, luxusné, športové autá, ktoré “nebudú o nič menej úžasné ako to, na čom jazdíte dnes”. Podľa oznámenia zo septembra 2019 prijme nová generácia Audi RS4 Avant nastavenie PHEV. Nie všetky modely dostanú ošetrenie RS, pretože nemecká značka sa chce vyhnúť tomu, čo Sebastian Grams označuje ako “inflácia RS”.

Na otázku, či záväzok spoločnosti voči Formule 1 od roku 2026 so Sauberom zníži rozpočet na výskum a vývoj cestných automobilov, Audi Sport uviedlo, že to tak nebude. Vysvetlil, že rozpočtový strop F1 je dôležitý, aby sa zabránilo tomu, že budete musieť míňať veľa peňazí, aby ste predbehli konkurenciu.

Do roku 2030 budú všetky luxusné, športové autá Audi Sport do určitej miery elektrifikované, čo znamená, že dni automobilov s klasickým pohonom sú spočítané. Medzitým už spoločnosť vylúčila výrobu štvorvalcových modelov RS, na rozdiel od Mercedes-AMG s radom “45″.

zdroj: motor1.com