Vylepšený Mercedes-Benz CLA ponúka až 421 koní22. Január 2023

Vynovený rad Mercedes-Benz triedy CLA 2024 prichádza s aktualizovaným vzhľadom, vylepšenou technológiou a vylepšeniami hnacej sústavy.

Ako vstupný bod do zostavy je Mercedes-Benz CLA 250 s pohonom predných kolies a pohonom všetkých kolies CLA 250 4Matic. Naďalej je pod kapotou 2,0-litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 224 HP. Hnacia sústava získava 48-voltový elektrický systém a remeňom poháňaný štartér-generátor, ktorý produkuje 14 HP pre plynulú jazdu, keď systém štart-stop vypne motor.

Malé, luxusné, športové autá Mercedes-Benz CLA dostanú aktualizovanú masku s prepracovanou prednou fasciou a hviezdicovým vzorom pre sieťovinu v stredovej mriežke. Svetlomety majú vo vnútri svietidiel novú grafiku. Vzadu dizajnéri vyladili difúzor.

Mercedes ponúka vynovené modely CLA 250 v nových farbách Hyper Blue a Starling Blue. K dispozícii sú tiež tri ďalšie originál disky Mercedes-Benz.

Vo vnútri sa teraz model štandardne dodáva s 10,25-palcovými obrazovkami pre prístrojový panel a displej infotainmentu. Softvér MBUX má nové štýly zobrazenia Classic, Sport a Discreet. Volant dostane kožu Nappa a možnosťou je aj vyhrievaná verzia. Aktualizované možnosti obloženia kabíny zahŕňajú tmavý uhlíkový vzhľad, hnedé lipové drevo s otvorenými pórmi alebo hnedé mikrovlákno. Voliteľné stereo Burmester získava funkčnosť Dolby Atmos, podobne ako ponúkajú aj ďalšie luxusné, športové autá Mercedes-Benz.

Parkovací balík je štandardom a zahŕňa 360-stupňový pohľad z kamery. Dostupný balík asistenčných systémov vodiča je aktualizovaný s cieľom zlepšiť ovládanie riadenia asistenčného systému a udržiavania v jazdnom pruhu.

Rad AMG spoločnosti CLA pozostáva z modelov 35 a 45 S. 35 tiež získava 48-voltový elektrický systém a remeňom poháňaný štartér-generátor. Preplňovaný 2,0-litrový štvorvalec má naďalej výkon 306 HP. Teraz sa pripája k osemstupňovej dvojspojkovej prevodovke, a nie k súčasnému nastaveniu sedemstupňovej prevodovky.

Luxusné, športové autá Mercedes-AMG 45 S teraz produkuje 421 HP, namiesto predchádzajúcich 388 HP. Krútiaci moment rastie na 500 Nm namiesto 480 Nm. Mercedes nemení odhadovaný čas zrýchlenia z 0-100 km/h za 4,0 sekundy.

Modely AMG tiež dostávajú novú prednú masku. Svetlomety a zadné svetlá majú prepracovanú grafiku. Model Mercedes-AMG 45 S je k dispozícii s aerodynamickým balíkom AMG Package Plus, ktorý pridáva pevný zadný spojler.

Model 35 dostáva tri nové dizajny originál diskov. Štandardná zostava pozostáva z 10-lúčových, 18´´ kolies s vysoko lesklou čiernou povrchovou úpravou a opracovanými povrchmi. 19´´ kolesá majú päť párov lúčov a dodávajú sa buď s opracovanými povrchmi, alebo s opracovaným ráfikom.

Mercedes-AMG 45 sa štandardne dodáva s 19´´ originál diskami AMG a s dizajnom s opracovanými povrchmi. Druhý 19´´ vzhľad je voliteľný.

Vo vnútri sú nové možnosti čalúnenia kombináciou Sage Grey a Black MB-Tex alebo voliteľnou kombináciou červenej a čiernej kože. K dispozícii je obloženie hnedej lipy s otvorenými pórmi. Aktualizovaný volant má dva naskladané lúče v polohách 3 a 9 hodín.

zdroj: motor1.com