Výroba medu Bentley sa rozširuje o ďalších sedem úľov21. Máj 2023

Svetový deň včiel nemusí zaujímať väčšinu automobiliek, ale výrobca luxusných, športových automobilov Bentley je v tomto výnimka. Automobilka založila včelstvo s názvom Centrum excelentnosti pre výrobu medu v roku 2019 vo svojom areáli v Crewe a dnes oznámila, že ho rozširuje. Bentley nainštaluje sedem nových úľov na celkovo 17, čím sa kolónia rozšíri na viac ako 1 milión.

Iniciatíva, ktorá je súčasťou Bentley stratégií udržateľnosti Beyond100 a #GOTOZERO, začala v roku 2019 len so 120.000 pôvodnými včelami medonosnými. Do konca roka 2022 sa kolónia rozrástla na viac ako 600.000 a vyprodukovala odhadom 1 000 pohárov medu. Od svojho vzniku včely vyrobili 2 000 pohárov tejto látky a Bentley dúfa, že úroda v roku 2023 prekoná minuloročnú úrodu.

Andrew Robertson, vedúci plánovania lokalít a zariadení spoločnosti Bentley, uviedol, že program “môže ďalej zvýšiť náš pozitívny vplyv na miestne životné prostredie ako súčasť širšieho programu udržateľnosti. Cieľom je zabezpečiť, aby Bentley zostalo významným prispievateľom k miestnej biodiverzite a prispelo k našej ambícii stať sa lídrom v oblasti udržateľnej luxusnej mobility.”

Včely v zariadení opeľujú aj miestnu flóru, pričom spoločnosť sa zameriava na biodiverzitu. Posun smerom k vozidlám s nulovými emisiami vedie výrobcov automobilov k zvýšenému záujmu o obmedzenie vplyvu priemyslu na miestne životné prostredie. Bentley tiež vysadilo viac ako 100 stromov, 5 000 cibúľ narcisov a inú flóru a faunu v areáli továrne a nainštaloval vtáčie búdky a ježkovské boxy.

Spolu s rekordnou produkciou medu bude rok 2023 rokom, kedy Bentley oslávi pol desaťročia uhlíkovej neutrality vo svojej továrni v Crewe a jeho úsilie o udržateľnosť je stále silné. Má naplánované ďalšie veci na zlepšenie vplyvu zariadenia na životné prostredie.

Rok 2022 bol tiež rokom, kedy Bentley zaznamenalo viac ako rekordnú produkciu medu. Spoločnosť tiež dosiahla rekord v predaji svojich luxusných, športových automobilov, pričom dodala 15.174 modelov. Neuveriteľných 42% tvorilo SUV Bentley Bentayga, pričom luxusné, športové autá Bentley Continental GT a GT Cabrio predstavovali 30%. USA boli najdôležitejším regiónom spoločnosti s 28% celosvetového predaja spoločnosti.

zdroj: motor1.com