Spoločná firma Bugatti a Rimac je nad očakávanie zisková1. December 2022

Spoločný podnik medzi chorvátskym výrobcom elektrických superšportov Rimac a Bugatti je oveľa ziskovejší, než sa očakávalo, keďže obe značky pracujú na vývoji luxusných, športových automobilov spoločne pod jednou strechou.

Mate Rimac, generálny riaditeľ Rimac k tomu povedal: ´´Je to veľmi ziskové a peňažní tok je pozitívny, oveľa viac ako sme čakali. Je to obojstranne výhodná situácia pre obe automobilky. Spoločný podnik priniesol množstvo synergii pre vývoj nových luxusných, športových automobilov.´´

Rimac Group obsahuje spoločný podnik Bugatti-Rimac JV, ktorá vyrába luxusné, športové autá Rimac Nevera a Bugatti Chiron. Spoločný podnik je zo 45% vlastnený automobilkou Porsche AG.

Začiatkom tohto roka získala skupina 500 miliónov EUR na nové kolo financovania. Šéf Rimac uviedol, že firma si vytvoril skutočne úzky strategický vzťah s Porsche.

Mate Rimac k tomu povedal: ´´Skutočne spolupracujeme na množstve úrovniach, vyvíjame a vyrábame veľa spoločných kľúčových prvkov budúcej hybridizácie a elektrifikácie pre luxusné, športové autá Porsche. Chceme byť viac ako Ferrari s predvídateľným, stabilným a ziskovým podnikaním. Až potom by sme chceli ísť na burzu.´´

zdroj: autoblog.com