S novým modelom bude Bugatti ďalej napredovať10. Jún 2022

Je známym faktom, že z finančného pohľadu bol vývoj Bugatti Veyron extrémny nákladný, čo malo za následok, že automobilka Bugatti údajne na každom predanom Veyrone prerobila okolo 6 miliónov EUR. Situácia sa ale zmenila, keď prišli do predaja luxusné, športové autá Bugatti Chiron, ktoré boli nástupcom Veyronu.

Šéf Bugatti Mate Rimac nedávno v rozhovore potvrdil, že ľudia by boli prekvapení, ako je každé luxusné, športové auto Bugatti Chiron ziskové. Pripustil ale, že  Bugatti bolo z hľadiska nákladov na vývoj menej úspešné. Podľa 34 ročného chorvátskeho podnikateľa potreboval Rimac na konštrukciu Nevery od základu menej peňazí, ako VW u Chironu. Chiron pritom prevzal podstatnú časť konštrukcie z modelu Bugatti Veyron.

Šéf Bugatti vysvetľuje, že vysoké náklady vznikli externalizáciou veľkého množstva vývojovej práce. Keď nastal čas pripraviť sa na budúcnosť po Chirone, VW sa muselo rozhodnúť. Buď bude investovať miliardy EUR do elektrifikácie Bugatti, alebo zničí legendárnu značku. Niekto vtedy prišiel s nápadom spojenia s Rimac, čo je podľa Mate Rimaca win-win-win situácia.

Pre zákazníkov je to výhra, keďže dostanú nové luxusné, športové autá. Bugatti sa pritom nebude len tak hrbiť, bude rásť. Je to výhra aj pre zamestnancov, keďže firma bude expandovať. Pre VW je to výhra s pohľadu toho, že koncern dokáže udržať Bugatti a zaistí jej budúcnosť. Pre Rimac je to rovnako veľká česť, riadiť jednu z najstarších a najuznávanejších značiek v obore.

Budúcnosť Bugatti je teda jasná. Automobilka už potvrdila nové, luxusné, športové auto so spaľovacím motorom, ktoré bude silno elektrifikované. Bude mať doteraz nevídané funkcie a do predaja príde niekedy v roku 2024. Mate Rimac hovorí, že nástupcom Bugatti Chiron budú všetci ohromení.

zdroj: motor1.com