Prvý Aston Martin DB12 sa predal na charitatívnej aukcii za 1.5 mil. €31. Máj 2023

Len niekoľko dní po oficiálnom debute modelu Aston Martin DB12 dala automobilka Aston Martin privilegovanú príležitosť vlastniť úplne prvé zákaznícke vozidlo, ktoré bolo vydražené počas charitatívnej aukcie vo francúzskom Cannes. Prvý super tourer na svete (takto sa opisuje Aston Martin DB12) bol predaný za 1,5 mil. EUR počas hviezdneho podujatia na podporu amfAR Gala Cannes 2023 v prospech Nadácie pre výskum AIDS.

Luxusné, športové auto Aston Martin DB12 priniesli na pódium Eva Longoria a James Marsden, zatiaľ čo ďalšie slávne celebrity zo sveta zábavy, umenia a módy sa tiež pripojili k udalosti. Medzi hosťami boli kráľovná Latifa, herci Rebel Wilson, Fan Bingbing a modelky Sara Sampaio, Bianca Balti, Heidi Klum, Stella Maxwell a Alessandra Ambrosio.

Očakávania organizátorov týkajúce sa predajnej ceny za toto luxusné, športové auto boli pravdepodobne príliš konzervatívne, pretože Aston Martin tvrdí, že DB12 prekročil pôvodné odhady. Všetky príjmy podporia prácu nadácie pre výskum AIDS. Superšport nie je len prvým z výroby DB12, ale podpíšu ho aj jazdci Aston Martinu Formuly 1 Lance Stroll a Fernando Alonso, ktorí pridajú svoje podpisy na kryt motora.

Medzi ďalšie špeciálne prvky tejto jedinečnej DB12 patria vylepšenia Q by Aston Martin, ako je špeciálny odznak blatníka a výšivka opierky hlavy. Špeciálna tabuľka na vnútornej strane prahu dverí zobrazuje históriu tohto luxusného, športového auta.

Aston Martin je nadšený, že podporil amfAR Gala Cannes. Okrem toho, že predvádza štedrosť účastníkov amfAR, neuveriteľná suma získaná prostredníctvom tejto charitatívnej aukcie zdôrazňuje vzrušenie z nového modelu DB12 a jedinečné ultraluxusné a vysoko výkonné aspekty tohto luxusného, športového auta, ktoré ho pozdvihujú ďaleko za súčasnú kategóriu GT,” komentuje Lawrence Stroll, predseda predstavenstva spoločnosti Aston Martin.

Pravidelná výroba modelu Aston Martin DB12 je naplánovaná na tretí štvrťrok tohto roka. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o cenách.

zdroj: motor1.com